NEWS

zpět na všechny zprávy

Souček expertem na Spartu. Sešívané poslal dvěma trefami do finále poháru!

Proti rivalům z Letné se mu zkrátka daří. Minimálně po střelecké stránce. Tomáš Souček se gólově prosadil v obou ligových derby se Spartou v letošní sezoně, další dva zásahy si pak schoval na pohárové semifinále. V něm se reprezentační záložník postaral při výhře 3:0 o první dvě branky sešívaných a měl lví podíl na hladkém postupu do finále MOL Cupu.

V Edenu se postaral o úvodní gól sledovaného utkání v 25. minutě. Naskočil si na Hušbauerův centr z přímého kopu a hlavou poslal míč za záda sparťanského gólmana. „První gól byl dost podobný tomu, jaký jsem dával Spartě před deseti dny. Zase jsme se na to připravovali, Pepa mě skvěle našel. Byl jsem tam sám, tak jsem to jenom uklidil,“ popsal první gólovou situaci.

Když běžela třetí minuta nastavení, zvýšil Souček vedení Slavie už na 2:0. Tentokrát se štěstím dorážel míč odražený od břevna. „Bylo to hodně o štěstí. Tlačil jsem očima už Mickovu (Van Buren) hlavičku a nakonec se mi to odrazilo od kolene. Za tenhle gól musím hodně poděkovat Mickovi,“ konstatoval.

Čtyřiadvacetiletý středopolař také přiznal, že ve skrytu duše pomýšlel i na hattrick. „Když jsem dal před koncem poločasu druhý gól, říkal jsem si, že bych mohl dát i třetí. To by byl sen! Měl jsem tam jednu šanci, kde mohla být penalta, je škoda, že jsem třetí branku nepřidal. Za dva góly jsem ale moc rád. Cením si každého gólu, co dám ve Slavii. Proti Spartě je to ještě dvakrát nebo třikrát tak cennější.“

Ve třech posledních derby zaznamenal Souček hned čtyři góly, všechny ze standardních situací. Čím si to vysvětluje? „Víme, že Sparta ze standardek dostává góly, dostává je i od jiných týmů. Koukali jsme na videa a dívali se, co tam dělají špatně. Připravovali jsme se na to víc než na jiné týmy. Zatím to vychází, tak doufám, že to bude pokračovat. O to víc jsem rád, že můžu pomoct tím, že občas ten gól dám já,“ zdůraznil jeden z klíčových hráčů současné Slavie, který odehrál závěr zápasu s kapitánskou páskou na ruce.

V pohárovém derby se prezentoval dalším fantastickým výkonem a odměnou mu bylo, že mohl řídit tradiční děkovačku s fanoušky. Trochu si u ní ale popletl slova. „Kluci se tomu smáli, já jsem řekl třikrát „Slavie,” protože jsme vyhráli 3:0, a když už jsem to změnil takhle, změnil jsem to nakonec se vším všudy,“ smál se. „Strašně jsem si ji užil, doufám, že i fanoušci. Snad to bylo v pohodě,“ dodal Souček. Ve finále MOL Cupu vyzve se svými spoluhráči ostravský Baník.

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA