NEWS

zpět na všechny zprávy

Doufám, že letos pohár konečně vyhraju, přeje si Lukáš Masopust

Počtvrté za posledních pět sezon si záložník Lukáš Masopust zahraje finále domácího poháru. Po třech neúspěšných pokusech v dresu Jablonce by rád na trofej konečně dosáhl se Slavií.

Šestadvacetiletý křídelník nastoupil do pohárového semifinále proti Spartě v základní sestavě sešívaných a v 51. minutě završil skóre na konečných 3:0. Tentokrát měl po vybídnutí spoluhráče Van Burena velmi snadnou úlohu. „Celou dobu čekal na gólmana, čímž ho chtěl asi zmást. To je Mickův gól, dostal jsem ho na zlatém podnose,“ ocenil Masopust práci svého týmového kolegy.

Po závěrečném hvizdu se mohl radovat ze čtvrtého postupu do finále za posledních pět let. S Jabloncem si o ceněnou trofej zahrál hned třikrát, jenže Liberec, Mladá Boleslav a loni i Slavia byly nad síly severočeského celku. Nyní si o titul zahraje právě v dresu Slavie, a to proti ostravskému Baníku. „Doufám, že to konečně vyhraju. Jsem expert na druhá místa. Hrozně bych ho chtěl vyhrát,“ neskrývá člen reprezentačního kádru.

Se Slavií navíc útočí kromě triumfu v MOL Cupu také na titul v lize, před závěrečným kolem základní části vede celek z Edenu před druhou Plzní o čtyři body. Získat double, to by bylo něco. „Obojí je ve hře. Bylo by to skvělé, Jsou to naše cíle,“ uvedl Masopust.

S týmem, do kterého zamířil v zimě z Jablonce, má za sebou několik anglických týdnů doslova nabitých velkými zápasy. Zaplněný kalendář ale jihlavský odchovanec kvituje. „Co víc si fotbalista může přát než hrát třikrát do týdne? To je něco úžasného. Každý to pro to děláme, abychom měli takový nabitý program a hráli takové zápasy. Takhle je skvělé hrát, je to nejlepší praxe.“

„Doma na to trochu trpí, čekáme druhé dítě, takže je to pro paní trošku náročnější. Jsme ale fotbalisti a pro nás je to to nejkrásnější, když můžeme hrát tolik zápasů,“ má jasno Masopust. V zápasech na očekávaný přírůstek do rodiny nemyslí. „V kabině mi kluci hlídají telefon, kdyby náhodou, ale na hřišti to vždycky vypustím,“ uzavřel.

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA