NEWS

zpět na všechny zprávy

Góly jsem už potřeboval, abych si více věřil, těší Jana Kopice

Plzeňská Viktorie zakončila základní část FORTUNA:LIGY tříbodovým ziskem. Výhru 4:0 nad pražskou Duklou řídil krajní záložník Jan Kopic, který postaral o dva góly úřadujícího mistra.

Osmadvacetiletý křídelník se po zranění vrací pomalu vrací do formy, která ho zdobila v minulé sezoně. Po asistencích v zápasech s Karvinou a Bohemians 1905 se dokázal v posledním kole základní části před nově zavedenou nadstavbou prosadit i gólově. Proti Dukle se zapsal do střelecké listiny hned dvakrát v rozmezí pouhých čtyř minut.

Nejprve ve 36. minutě zblízka zužitkoval přihrávku Jana Kovaříka, o chvíli později si naskočil na Limberského centr a gólmana pražského soupeře překonal tentokrát hlavou. Mistr vedl díky jeho trefám po prvním poločase už 3:0.

„Góly už jsem potřeboval, abych se trošku zvednul psychicky a více si věřil,“ těšilo po utkání Kopice, podle kterého viktoriánům vyšší vítězství před boji v nadstavbové skupině o titul pomůže. „Jsem rád, že jsme Slavii v základní části dotáhli na čtyři body, chvíli to už vypadalo jako ztracené. Je o co hrát a navíc máme velký náskok před Spartou, takže se můžeme soustředit na boj o titul,“ věří Kopic.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)

-> PROFIL JANA KOPICE