NEWS

zpět na všechny zprávy

VIDEO: Třetí ligová trefa pro útočníka Václava Drchala

Devatenáctiletý forvard dostal počtvrté v letošním ligovém ročníku šanci v základní sestavě Sparty a odvděčil se gólem, kterým na závěr základní části pečetil výhru letenského celku 3:0 v Opavě. Pro Drchala šlo o třetí trefu v nejvyšší soutěži v kariéře.

Přítomnost člena reprezentační dvacítky na hřišti byla znát. Drchal na hrotu útoku sváděl těžké sprinterské i silové souboje s obránci domácí Opavy, kterým dělal často značné problémy. Do velké šance se dostal už po hodině hry, kdy ho vyslal do sóla spoluhráč Karlsson. Blonďatý mladík se zakončením ale až příliš otálel a následně jen trefil opavského gólmana.

Deset minut před koncem byl blízko gólu znovu, jenže na přihrávku před odkrytou brankou ve skluzu nedosáhl. Důrazný útočník si vše vynahradil v 88. minutě, kdy zužitkoval skvělou práci záložníka Adama Hložka. Šestnáctiletý benjamínek v sestavě Sparty dal od postranní čáry míč pod sebe, kde si nabíhal právě Drchal, který korunoval výhru Sparty třetí brankou.

Úspěšný mládežnický reprezentant si připsal třetí ligovou trefu v životě. Premiérový gól zaznamenal loni v únoru na hřišti Slovácka (1:1), téměř o rok později se postaral o vítězný gól Sparty ve vyhroceném duelu s ostravským Baníkem (3:2).

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL VÁCLAVA DRCHALA