NEWS

zpět na všechny zprávy

Plzeňský Kovařík: Do nadstavby jdeme s tím, že nemáme co ztratit

Jan Kovařík s Janem Kopicem si v nově zavedené nadstavbové části ligy zahrají v dresu plzeňské Viktorie podle očekávání v elitní skupině o titul. Podle prvního z nich nemají obhájci titulu ze západu Čech v boji o mistrovskou trofej s vedoucí Slavií co ztratit.

V sezoně 2008/2009 patřil od kádru Slavie, která tehdy obhájila rok starý triumf. Následně pomohl ke čtyřem ligovým titulům Plzni, kde válí už sedmou sezonu. Jak vidí Jan Kovařík šanci zvednout pohár pro mistra liga v letošním ročníku? Se svými spoluhráči jde do nadstavby ze druhé příčky se čtyřbodovou ztrátou na Slavii.

„Jdeme do toho, že už nemáme co ztratit. V posledních pěti zápasech budeme mít i přímo konfrontaci se Slavií. Je to ještě otevřené. Z vlastní zkušenosti víme, že když nás někdo honil třeba minulou sezonu, tak to není příjemné. Ale na druhou stranu se musíme soustředit jenom na naše zápasy, protože jenom ty máme šanci přímo ovlivnit,“ nechal se slyšet třicetiletý krajní obránce či záložník po výhře 4:0 nad Duklou v závěrečném kole základní části.

Viktoriáni sice skončili po 30 odehraných kolech druzí, ovšem na domácí půdě byli nejlepší ze všech ligových týmů. „Doma jsme ani jednou neprohráli, což je výborné, jen jednou jsme remizovali. Ještě abychom zlepšili venkovní zápasy, kde se nám nedaří tolik kombinovat. Těžko říct proč. Až se zlepšíme venku, bude to úplně super,“ podotkl Kovařík.

Nejlepší ligový hráč za měsíc říjen vidí pro Plzeň velkou výhodu v tom, že viktoriáni sehrají v nadstavbě z pěti kol tři na domácím stadionu. „Při naší domácí formě je to dobrá pozice. Máme jeden zápas na Slavii a jeden v Liberci, kde jsme v sezoně ani jeden zápas nevyhráli, takže jim budeme mít co vracet. Kdybychom si domácí formu přenesli ven, dopadlo by to dobře,“ dodal zkušený univerzál, který dal v letošním ligovém ročníku dva góly a další čtyři připravil.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)

-> PROFIL JANA KOVAŘÍKA