NEWS

zpět na všechny zprávy

VIDEO: Nádherná trefa Jana Kovaříka v zápase na Slavii

Jan Kovařík svým gólem sice jen zmírnil porážku plzeňské Viktorie v důležitém duelu na Slavii, ovšem srdce fotbalového fanouška při něm zaplesalo. Levačkou poslal parádním způsobem míč přímo do horního růžku slávistické branky.

Gól třicetiletého krajního univerzál, který se na hřiště dostal po hodině hry, v první minutě nastaveného času byl výstavní, pro Plzeň ale přišel příliš pozdě. Po krásném fotbalovém momentu pouze snížil na 1:3 z plzeňského pohledu.

Viktoriáni místo zdramatizování boje o mistrovský titul pustili Slavii tři kola před koncem nadstavbové části do pětibodového trháku. Stačilo ale málo a průběh očekávaného šlágru mohl být úplně jiný. Krátce poté, co se Kovařík dostal na hrací plochu, byl blízko zlomení nerozhodného stavu. Po Řezníkově centru zblízka trefil tyčku. „Myslím si, že to byl klíčový moment utkání. Řešil jsem to celkem dobře, bohužel rozhodly centimetry v náš neprospěch,“ prohlásil.

Držitele pěti ligových titulů mrzelo, že se svými spoluhráči dokázal snížit až v nastaveném čase. „Snažíme se vždycky věřit až do konce, ale už bylo hrozně málo času. I to se stává, že za minutu padnou dva góly, takže jsme pořád chtěli bojovat, ale už nás k tomu nepustili. Minimálně remíza by nám hrála ještě trošku do karet. Bylo by to stále o dva body, teď už jsou to tři zápasy do konce a pět bodů, to už bude těžké,“ uvědomuje si Kovařík.

Nic ale nevzdává, s Plzní chce poslední tři duely sezony zvládnout. „Dokud je pořád matematická šance, tak budeme hrát na sto procent. Stejně hrajeme za Plzeň, která chce vyhrávat všechny zápasy. Nám nezbude nic jiného, než vyhrát všechny tři zápasy a uvidíme, jak na tom v posledních třech kolech bude Slavie,“ dodal obránce či záložník, kterého dělí dva starty od mety 250. odehraných ligových utkání.

-> PROFIL JANA KOVAŘÍKA