NEWS

zpět na všechny zprávy

Na čtvrtý pokus to vyšlo. Lukáš Masopust si konečně sáhl na pohárovou trofej

S Jabloncem si zahrál finále poháru hned třikrát, pokaždé ale sledoval, jak poháru zvedá nad hlavu soupeř. Na čtvrtý pokus se Lukáš Masopust už jako hráč Slavie triumfu v druhé nejvýznamnější domácí soutěži konečně dočkal. Po finálové výhře 2:0 nad ostravským Baníkem, na které se podílel druhým gólem, mohl po ligovém titulu se spoluhráči začít slavit zisk druhé trofeje v této sezoně.

„Bylo to čtvrté finále a pro mě konečně vítězné. Čekal jsem pět let, než to vyhraju Bylo to sladké vítězství,“ neskrýval nadšení šestadvacetiletý křídelník, který si po třech finálových nezdarech konečně mohl sáhnout na trofej pro vítěze MOL Cupu.

Sešívaní si v závěrečném duelu letošního ročníku poradila v Olomouci s ostravským Baníkem, na jehož půdě si o pár dní předtím zajistila titul v lize. „Tentokrát musel někdo vyhrát a to ovlivnilo taktiku,“ odpověděl Masopust na otázku, v čem bylo pohárové finále odlišené oproti střetu ve FORTUNA:LIZE.

„Zápas hodně ovlivnila penalta, kterou jsme proměnili. Baník do druhé půle musel otevřít hru. To byla voda na náš mlýn. V prvním poločase nebylo hřiště pokropené, to hrálo určitou roli, míč se hodně drhnul. Ve druhém poločase už míč jezdil, hrálo nám to víc do karet, mohli jsme více chodit do otevřené obrany,“ dodal.

A právě po jednom z brejků přidal dvanáct minut před koncem Masopust druhý pojišťovací gól, kterým definitivně rozhodl o slávistickém triumfu. Po vysunutí za obranu soupeře se šikovný záložník řítil sám na gólmana Baníku, na něhož našel účinný recept. „Na předchozí finálové krachy jsem vůbec nemyslel,“ podotkl trojnásobný český reprezentant.

Ten po svém zimním přestupu z Jablonce zažil životní půlrok. Slavii pomohl po dlouhých 77 letech k zisku obou hlavních domácích trofejí a navíc měl možnost zahrát si těžké duely v Evropské lize, kde sešívaní došli až do čtvrtfinále. „Mohli jsme v Evropské lize dojít dál,“ konstatoval s úsměvem. „Až čas ukáže, jak to je cenná sezona,“ doplnil Lukáš Masopust.

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA