NEWS

zpět na všechny zprávy

Útočník Václav Drchal se na trávníky vrátí až v příštím roce

Mladý sparťanský útočník musel podstoupit operaci kolene a jeho návrat na hřiště je po zákroku aktuálně stanoven až na příští kalendářní rok.

Drchal se zranil při duelu druhého kola nadstavbové části proti Liberci a sezona pro něj předčasně skončila. Následně absolvoval několik vyšetření v Čechách a v Německu, po nichž lékaři nakonec rozhodli, že operace už jednou operovaného kolene bude nevyhnutelná.

Člen reprezentačního výběru do 21 let podstoupil zákrok stejně jako loni na klinice v Augsburgu. Dokonce u stejného operatéra. „Jsem v Německu už čtrnáct dní, na víkend jsem byl doma. Ještě týden absolvuji rehabilitaci v Augsburgu, pak uvidíme, jak bude léčba postupovat dál,“ cituje autora čtyř ligových gólů klubový web.

Od vedení letenského celku má devatenáctiletý forvard maximální možnou podporu. „Pro Vaška to není jednoduchá situace, ale je to bojovník a zvládne to. Bude mít odpovídající zázemí a péči, s návratem do tréninkového a pak i zápasového režimu mu každý z nás pomůže, jak jen bude moct,“ ubezpečil sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL VÁCLAVA DRCHALA