NEWS

zpět na všechny zprávy

Stoper Tomáš Vlček na testech v druholigovém Ústí nad Labem

Osmnáctiletý Tomáš Vlček by mohl v příští sezoně začít sbírat první větší zkušenosti s dospělým fotbalem. Nadějný stoper je v těchto dnech na testech v druholigovém Ústím nad Labem. Jak si zatím vede?

V uplynulé sezoně už byl sice pilíř reprezentační osmnáctky stálým členem slávistického „áčka“, ovšem připsal si jen dva soutěžní starty, oba v MOL Cupu. Koncem září naskočil na závěrečné minuty do duelu s Ústím nad Labem (2:0) a zkraje dubna pomohl sešívaným k hladkému postupu do semifinále přes Karvinou (5:0), když odehrál závěrečnou půlhodinku.

I proto se nadějný stoper nehlásil na startu letní přípravy v Edenu, ale v Ústí nad Labem, kam zamířil na zkoušku. Trenéry a sportovní vedení pátého celku loňského ročníku druhé nejvyšší soutěže se pokouší přesvědčit, že může být i v brzkém věku pro Armu v těžké soutěži platným hráčem.

Vlček zatím dostal šanci ve všech třech zápasech Severočechů v přípravě. Proti Bohemians 1905 (4:1), Dukle (2:2) i polskému Lubinu (1:2) odehrál ve středu obrany vždy jeden celý poločas.

(zdroj foto: fkusti.cz)