NEWS

zpět na všechny zprávy

Nová smlouva, pak rozhodující trefa. Hložek předčasně oslavil narozeniny

V týdnu podepsal novou tříletou smlouvu, o víkendu se výraznou měrou podílel na tom, že si Sparta připsala první ligové body v sezoně. Zanedlouho sedmnáctiletý talent rozhodl zápas s Jabloncem (2:0), když se po hodině hry postaral o úvodní trefu letenského celku.

Mládežnický reprezentant nastoupil opět v základní sestavě a blízko gólu byl v utkání 2. kola už v prvním poločase, kdy orazítkoval břevno jablonecké branky. Velký talent českého fotbalu si vše vynahradil v 62. minutě. Naběhl si na přední tyč na centr a přesně mířenou hlavičkou zlomil do té doby bezbrankový stav. Svou čtvrtou trefou v nejvyšší soutěži v kariéře zároveň ukončil čekání Sparty na první přesný zásah v nové sezoně.

Pražené po úvodní prohře se Slováckem vybojovali zasloužené tři body. Podle benjamínka sparťanského kádru by se podobnými výkony měl letenský celek prezentovat pravidelně. „Takhle jsme si řekli před sezonou, že chceme hrát každý zápas. Byla to úplně jiná Sparta než minulý týden, vlítli jsme na ně hned od začátku a měli jsme většinu zápasu v našich rukou, takto by Sparta měla hrát pořád. Věřím, že to bude jen lepší,“ doufá Hložek, jenž si při odchodu z hrací plochy vychutnal dlouhý aplaus diváků v ochozech.

Ten znovu nastoupil na kraji zálohy, s čímž nemá problém. „Vlastně od začátku, co jsem ve Spartě, tak jsem vždy hrával na kraji zálohy. Vyhovuje mi to moc, jak zprava, tak zleva. Jsem vděčný za každý zápas, který za Spartu můžu hrát. Snažím se být pokorný a makat pořád na 100 %, jako tomu bylo do teď,“ zdůraznil.

Kapitán reprezentačního výběru do 17 let také přiznal, že momentálně prožívá výjimečné období. „Jsem obrovsky šťastný, za pár dní mám narozeniny a gólem proti Jablonci jsem je předčasně oslavil. Do toho podepsání nové smlouvy se Spartou. Fanoušci dnes byli skvělí a dotáhli nás k tomuto vítězství. Jsem za tohle všechno obrovsky rád,“ připomněl Hložek prodloužení smlouvy na Letné do června 2022.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA