NEWS

zpět na všechny zprávy

UEFA: Adam Hložek mezi největšími talenty v Evropě!

Čerstvě sedmnáctiletý záložník či útočník pražské Sparty se objevil ve výběru 50 největších talentů pobíhajících po evropských trávnících, které se podle UEFA vyplatí v letošní sezoně sledovat.

Mládežnický reprezentant si loni na podzim jako nejmladší sparťan v historii připsal premiérový ligový start. Od jarní části sezony patří mezi stálice základní sestavy a zároveň tahouny letenského celku. Dosud odehrál v nejvyšší soutěži 22 zápasů, v nichž se mu podařilo čtyřikrát skórovat. Prvním gólem do sítě Plzně se stal nejmladším střelcem v ligové historii.

„Vážím si toho, že jsem se dostal do tohoto výběru talentovaných hráčů. Jsou v něm hráči z klubů jako jsou Bayern, Juventus nebo Barcelona, takže je čest být mezi nimi. Zároveň ale vím, že být v žebříčku samo o sobě nic neznamená. Jde o to potenciál naplnit, pracovat při tréninku i v zápasech a rozvíjet se dál,“ řekl k účasti v renomovaném výběru pro klubový web Hložek.

Ten tak jde ve šlépějích svého nového spoluhráče Martina Graiciara. Kmenový útočník italské Fiorentiny, který v této sezoně hostuje ve Spartě, se dostal na seznam UEFA loni.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA