NEWS

zpět na všechny zprávy

Adam Hložek se blýskl krásným gólem v Evropské lize, na postup ale nestačil

Sedmnáctiletý talent se hned ve svém prvním zápase v evropských pohárech zapsal mezi střelce. Postaral se o jediný gól Sparty v odvetě 3. předkola Evropské ligy na půdě tureckého Trabzonsporu, kde ovšem musel se svým týmem skousnout porážku 1:2 a vyřazení ze soutěže.

Hložek v 78. minutě vykřesal pro letenský celek naději, když parádním způsobem srovnával na 1:1. „Dostal jsem fantastický balón od Kangy, věděl jsem, že nemám prostor a musím to dát na dva doteky. Všiml jsem si, že brankář je trochu venku, tak jsem se to pokusil zatočit na zadní klacek a hezky to tam zapadlo,“ popsal svoji první trefu na evropské scéně.

Sparťany dělila v té době od postupu do závěrečného předkola jediná trefa, na kterou ovšem nedosáhli. Naopak v nastaveném čase sami podruhé inkasovali. „Škoda, že jsme nenavázali na tu první branku, myslím si, že v tu chvíli jsme je měli trochu na lopatě. Mohli jsme dát vítězný gól a urvat to,“ uvědomuje si benjamínek letenského celku.

Podle něj může Sparta na odvetu na horké turecké půdě navázat. „Víme, že jsme měli vynikajícího soupeře, hrálo se v super atmosféře. Nemáme se za co stydět, podali jsme dobrý výkon. Musíme teď bojovat naplno v lize,“ burcuje člen reprezentační jednadvacítky kterému se v letošní sezoně už jednou podařilo skórovat i v české lize.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA