NEWS

zpět na všechny zprávy

Kapitán Souček před bojem o Ligu mistrů: Máme největší šanci postoupit

Reprezentační záložník Tomáš Souček věří, že Slavia má na to, aby přešla přes rumunskou Kluž podruhé v klubové historii do základní skupiny Ligy mistrů.

Velká hvězda sešívaných zažila už dva neúspěšné pokusy o účast v hlavní fázi nejprestižnější evropské klubové soutěže planety. Před dvěma lety vypadl celek z Edenu s APOEL Nikósie a loni neuspěl v souboji s Dynamem Kyjev.

„Co se týče složení mančaftu, tak si myslím, že současný tým nejsilnější. Jsme spolu už dlouho. Máme už něco za sebou. Věřím, že nyní máme na postup tu největší šanci. Jdeme si za tím,“ prohlásil sebevědomě čtyřiadvacetiletý středopolař před úvodním duelem play-off v Kluži.

Se Slavií vyhrál na tuzemské fotbalové scéně vše, co se vyhrát dá. Navíc v minulé sezoně dotáhl tým do čtvrtfinále Evropské ligy. Start v Lize mistrů je tím posledním, čeho může Souček v sešívaném dresu dosáhnout. 

„Je to poslední puzzle, poslední cíl, kam se můžu dostat. Co se ale týká mě, tak jdu sezonu od sezony. Každý rok své cíle zvyšuji. Není to ale jenom o mně a o tom dostat se do Ligy mistrů. Já i tým zvyšujeme své cíle. Ve všech soutěžích se chceme dostat co nejvýše,“ podotkl záložník s dvaceti reprezentačními starty.

Slávisté se ale musí mít na pozoru. Rumunský mistr se v předchozím předkole postaral o velké překvapení, když po domácí remíze dokázal vyhrát na půdě Celticu Glasgow a favorita vyřadil ze hry. „Všichni jsme koukali na oba zápasy. Možná jsme čekali, že bude doma Celtic výraznější, Kluž nás ale všechny překvapila. Koukali jsme na videu na cestu Kluže od prvního kola až sem a ukázala velkou kvalitu. Podle toho, jak hráli na Celticu, můžu říct, že postoupili zaslouženě. Jednotliví hráči ukázali velkou kvalitu,“ uvědomuje si Souček.

Ten povede Pražany do boje o Ligu mistrů s kapitánskou páskou, která mu byla pro letošní sezonu svěřena. Cítí kvůli tomu větší zodpovědnost? „Už v minulé sezoně jsem pásku v několika zápasech měl a už tehdy jsem říkal, že chci týmu jakkoliv pomoct a chci, aby se na mě mohli kluci spolehnout. Stejné je to i tenhle rok. Cítím určitou zodpovědnost, ale především chci, aby kluci cítili, že je na mě spolehnutí a že si vše na hřišti navzájem vrátíme,“ uzavřel Souček.

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA