NEWS

zpět na všechny zprávy

Masopust přiblížil Slavii k Lize mistrů: Životní trefa? To se teprve uvidí

Nedávno přisoudil prvním gólem v sezoně Slavii tři ligové body v souboji s Libercem, teď zaznamenal ještě podstatně důležitější trefu. Lukáš Masopust parádním volejem rozhodl o výhře českého mistra v úvodním duelu play-off Ligy mistrů v Kluži a přiblížil tak sešívané k vysněné účasti v základní skupině.

„Byl to hodně náročný zápas. V první půli jsme měli navrch my, ve druhé půli zase Kluž. Jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli a udělali jsme dobrý krok směrem do odvety,“ nechal se po vítězném utkání slyšet auto jediného gólu večera.

Ten přišel ve 28. minutě. Po rohovém kopu se nerozpakoval a z voleje placírkou poslal míč za záda domácího gólmana. „Tenhle gól měl příběh. Zkoušeli jsme to na tréninku, já to netrefoval a nikdo mi nevěřil. Jen asistent Jarda Köstl. Před zápasem jsme se o tom bavili s Tomášem Součkem a ten se ptal, jestli by nebylo lepší to vzít placírkou místo nártem, že je to přesnější. Tak jsem to zkusil placírkou a takhle to vyšlo,“ popsal s úsměvem reprezentační křídelník.

„Věděl jsem, že gólman vyleze trošku ven, tak jsem to chtěl dávat obloučkem na zadní. Musím si to ještě pustit, moc nevím, jak to prošlo do brány. Vím, že tam byl ještě Mick, David Hovorka říkal, že to skoro tečoval. Ještě že tam byli a gólmanovi to trochu znepříjemnili,“ dodal.

Svým premiérovým gólem v evropských pohárech šestadvacetiletý křídelník výrazně přiblížil Slavii druhé účasti v hlavní fázi Ligy mistrů v klubové historii. „Jestli to byla životní trefa, uvidíme podle odvety, jsem rád za každý gól. A jsem rád, když hlavně můžu pomoct týmu,“ podotkl. „Je to dobrý krok do odvety, ale jsme od toho ještě jeden zápas. Uvidíme, jak v odvetě, ale měli bychom to využít. Musíme být furt aktivní, ne tak pasivní, jako jsme byli v druhé půli. Druhá půle byla od Kluže hodně nepříjemná,“ má jasno Masopust.

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA