NEWS

zpět na všechny zprávy

Další úspěšný lob z dílny Jana Kovaříka: Brankáři mi to ulehčili

Poslední tři góly a pokaždé lobem. Z Jana Kovaříka se stává specialista na tento typ zakončení. Naposledy s ním slavil zkušený plzeňský křídelník úspěch v utkání 7. ligového kola proti Opavě, když se při výhře Viktorie 4:0 postaral o druhou trefu svého týmu.

Kovařík se po vysunutí nezalekl souboje s vyběhnuvším gólmanem Opavy a znovu nechal promluvit svoji výtečnou kopací techniku. Soupeřova brankáře přehodil pohotovým lobem, díky němuž šli červenomodří do kabin s dvougólovým náskokem. Pro jednatřicetiletého záložníka to byl už třetí gól lobem v řadě. Podobně se prosadil i proti olomoucké Sigmě. „Shodou okolností mi při těch situacích brankář vždy vyběhl z branky a tím mi to ulehčil,“ hodnotí skromně.

Držitel pěti mistrovských titulů s Plzní začal na lavičce náhradníků, ovšem do hry naskočil už v šesté minutě kvůli zranění jednoho ze spoluhráčů. „Jako náhradníci se rozcvičujeme bagem, které také dost zahřeje a rozehraje člověka, takže v tom problém nebyl. Navíc jsem se do hry dostal dobrým centrem a šlo to. Jenom škoda, že jsme nedali více gólů,“ řekl ještě k vítěznému duelu Kovařík, který si v aktuálním ligovém ročníku polepšil na tři starty a dvě branky.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)

-> PROFIL JANA KOVAŘÍKA