NEWS

zpět na všechny zprávy

Schick o přesunu do Lipska: Ideální krok, cítil jsem, že potřebuji změnu

Na reprezentační sraz dorazil už jako hráč bundesligového Lipska. Útočník Patrik Schick si přesun z AS Řím pochvaluje, přiznal, že po dvou strávených letech v Itálii potřeboval změnu.

„Necítil jsem se v Římě úplně šťastný, věděl jsem, že potřebuju změnit klima. Cítil jsem, že jestli se mám někam posunout, potřebuju změnu a potřeboval jsem se správně něčím nakopnout,“ přiznal otevřeně v rozhovoru s novináři.

O služby třiadvacetiletého forvarda byl zájem hlavně na Apeninském poloostrově, on sám ale dával od začátku přednost německé bundeslize. „V Itálii jsem zůstat nechtěl. Rozhodoval jsem se podle toho, jakým fotbalem se tým prezentuje, jakým stylem chce hrát. Samozřejmě jsem slyšel skvělé reference na trenéra plus Liga mistrů. Těch pozitiv bylo strašně moc, proto jsem se rozhodl pro Lipsko. Vnímám to jako ideální krok. Zatím jsem tam strávil jenom chvilku, ale ze všech lidí, se kterými jsem se setkal, mám skvělý dojem. Zatím to na mě působí strašně pozitivně,“ prohlásil Schick.

Itálii opustil s bilancí 78 startů v Serii A a 16 vstřelených branek, z toho hned jedenáct jich nasázel v první sezoně v dresu Sampdorie Janov. V AS Řím to nebylo ono a šikovný forvard to dobře ví.

„Už start mého angažmá byl těžký, když jsem přišel po dvouměsíční pauze. Najednou jsem skočil do vody a bez přípravy jsem začal trénovat, což přineslo zranění, ze kterých jsem se pořád dostával a pak se do nich vracel. Začátek nebyl lehký plus potom jsem často nastupoval na pozici křídla, která nebyla optimální,“ vysvětlil odchovanec pražské Sparty.

„Byla na mě velká očekávání, která jsem bohužel úplně nenaplnil. Byl jsem neustále dost pod tlakem. V každém zápase, ve kterém jsem nastoupil, byla na mě největší pozornost. Necítil jsem se v hlavě volný, vždycky jsem byl těmi očekáváními dost svázaný. Tohle byl asi největší problém,“ uznal.

Momentálně se plně soustředí na reprezentaci, kterou čekají duely v Kosovu a Černé Hoře v kvalifikaci o postup na evropský šampionát 2020. „Tyhle zápasy hodně napoví, když je oba zvládneme, budeme k druhému místu hodně blízko. Připravíme se na to, jak nejlépe můžeme. Nic nepodceníme, šest bodů je náš cíl,“ prohlásil sebevědomě český útočník číslo jedna a autor osmi reprezentačních branek.

(zdroj foto: repre.fotbal.cz)

-> PROFIL PATRIKA SCHICKA