NEWS

zpět na všechny zprávy

Souhrn: Jak se dařilo mladíkům v reprezentačních výběrech?

V posledních dnech neměl napilno jen reprezentační A-tým, ale i jednadvacítka, výběru do dvaceti let a také devatenáctka. V akci se ukázalo hned několik hráčů spadajících pod křídla agentury ISM. Podívejte se, jak se jim v dresu s lvíčkem na prsou dařilo.

U21

Reprezentační výběr do 21 let vstoupil do kvalifikace o postup na evropský šampionát. A vstoupil do ní vítězně, když v Českých Budějovicích porazil Litvu 2:0. V základní sestavě nastoupili záložníci Ladislav Krejčí s Adamem Hložkem, v 89. minutě šel do hry i jejich spoluhráč ze Sparty, útočník Martin Graiciar. Všichni tři pak naskočili v průběhu druhé půle jako střídající hráči i do následného přípravného duelu ve Francii (1:3).

U20

Dvacítka měla na programu úvodní dva zápasy nového ročníku prestižní Elite League. Brankář Hugo Jan Bačkovský sice dostal od Němců čtyři góly (2:4), nicméně řadu dalších šancí soupeře zlikvidoval a od trenéra Karla Žiláka slyšel chválu. Stoper David Zima s křídelníkem Davidem Píchalem zasáhli do hry ve druhém poločase. I proti Itálii se mladí Češi prezentovali sympatickým výkonem, znovu ale prohráli (0:2). V základu nastoupil olomoucký Zima, prostějovský Píchal odehrál závěrečnou čtvrthodinu.

U19

Hlavním cílem zářijového srazu výběru do 19 let bylo co nejlépe se připravit na říjnovou základní fázi kvalifikace o postup na evropský šampionát. Do prvního ze dvou přípravných utkání ve Švýcarsku (0:2) naskočili od první minuty obránci Šimon Gabriel (kapitán), Tomáš Vlček i Daniel Kosek, závěrečných dvacet minut pak odehrál střídající Petr Pudhorocký.

Sparťanský záložník dostal šanci v základu v následném střetnutí v Belgii (2:2) a v 10. minutě svou první trefou v dresu devatenáctky otevřel skóre utkání. S kapitánskou páskou vedl tým Vlček, jehož po hodině hry nahradil ve středu obrany Gabriel. Ve druhé půli se trenérům ukázali i krajní bek Karel Žilák s šestnáctiletým záložníkem Adamem Karabcem.

(zdroj foto: repre.fotbal.cz)