NEWS

zpět na všechny zprávy

Talent Adam Karabec si odbyl debut za béčko Sparty. Jak si vedl?

Teprve šestnáctiletý záložník má zase sebou zápasovou premiéru v dospělém fotbale. Velký talent sparťanské akademie nastoupil v dresu třetiligové rezervy do víkendového duelu v ČFL proti béčku Příbrami (2:0).

Trenérský štáb v čele s Václavem Kotalem zařadil Karabce rovnou do základní sestavy. Nastoupil na pozici středního ofenzivního záložníka, která jinak patří kapitánu Váchovi, ten ovšem kvůli zranění chyběl.

Šikovný mladík na vlastní kůži poznal rozdíl mezi mládežnickým a dospělým fotbalem, stejně jako tvrdost třetí nejvyšší soutěže. Utržil i několik tvrdých ran v osobních soubojích, nicméně se tím nenechal otrávit a zodpovědně pracoval pro tým, referuje v článku k utkání klubový web.

Poprvé o sobě dal na hřišti na Strahově vědět ve 25. minutě, kdy se dostal po přihrávce od Martina Graiciara k zakončení, se kterým si ovšem gólman Příbrami poradil. V závěru si oba hráči spolupráci zopakovali, podruhé jim ale překazil radost z gólu brankář soupeře.

Karabec vydřel při své premiéře na hřišti do 83. minuty, při střídání si za svůj nebojácný výkon vysloužil od diváků potlesk. Graiciar, jenž přišel béčko posílit z letenského A-týmu, odehrál stejně jako obránce Adam Gabriel pak odehráli celý zápas.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL ADAMA KARABCE