NEWS

zpět na všechny zprávy

Další vítězná trefa Jana Kopice. Tentokrát rozhodl parádní ranou

V letošním ligovém ročníku se plzeňský záložník Jan Kopic zapsal do listiny střelců už čtyřikrát a ve všech případech šlo o vítězný gól. Naposledy rozhodl dohrávku 9. kola s Jabloncem (3:2), kdy dokonal obrat Viktorie výstavní trefou.

Devětadvacetiletý křídelník zlomil nerozhodný stav v 72. minutě, kdy si navedl míč na střed hřiště a z dobrých 25 metrů vyslal povedenou pumelici, která skončila v levém horním rohu jablonecké branky. 

„Krmi (Michael Krmenčík) mi to v pádu přistrkoval. Nejdřív jsem se bál, že na něj odpískají faul, ale naštěstí byla ponechaná výhoda. Mohl jsem si to tedy přišťouchnout do volného prostoru, trefil jsem to hezky, míč i zaplaval. Pěkná střela, ale hlavně, že to byl vítězný gól,“ těšilo autora vítězné branky.

„Hodně cenné tři body,“ pokračoval Kopic v hodnocení. „Proti Jablonci je těžké dvakrát otáčet, ale měli jsem více ze hry. Drželi jsme balon, Jablonec byl hodně zatažený a vytrestal nás z brejků. V závěru pak bylo důležité, že soupeř netrefil nařízený přímák, poté už jsme je nepustili k ničemu a uhráli to dobře v útoku,“ dodal člen reprezentačního kádru, jenž je se čtyřmi góly nejlepším plzeňským střelcem v sezoně.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)

-> PROFIL JANA KOPICE