NEWS

zpět na všechny zprávy

Splněný sen a pocta. Souček vedl Slavii v Lize mistrů s kapitánskou páskou

Čtyřiadvacetiletý slávistický odchovanec si stejně jako jeho spoluhráči splnil velký sen – poznal, jaké to je zahrát si Ligu mistrů. Pilíř sešívaných navíc vedl celek z Edenu při druhé účasti ve slavné soutěži do úvodního duelu základní skupiny na půdě Interu Milán (1:1) jako kapitán.

Se Slavií vyhrál dvakrát českou ligu, stejně tak pohár, v minulé sezoně sehrál jednu z klíčových rolí při úspěšném tažení Evropskou ligou. Navíc patří mezi opory i v reprezentaci. Jediné, co Tomáši Součkovi chybělo, byl start v hlavní fázi Ligy mistrů. I tento cíl si už ale může úspěšně odškrtnout.

Nejprve pomohl Slavii zdolat nástrahy play-off a pak už si konečně mohl naplno užít jedinečnou atmosféru, kterou nabízí jen „milionářská“ Champions League. Klubový odchovanec nejen, že dostal podle očekávání od trenérů důvěru a proti domácímu Interu Milán nastoupil od úvodní minuty, on navíc přivedl slávistickou jedenáctku s kapitánskou páskou na ruce. Splněný sen a současně velká pocta.

Souček se svými spoluhráči si po více než solidním výkonu odvezl domů cenný bod za remízu 1:1. Ve středu zálohy odehrál celých 90 minut, v základní sestavě českého mistra nechyběl ani křídelník Lukáš Masopust, který na hřišti vydržel do 79. minuty.