NEWS

zpět na všechny zprávy

Na Anglii i se Součkem, Masopustem, Kopicem a Schickem

Už v pátek 11. října pokračuje atraktivním soubojem s Anglií pro českou reprezentaci kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. O tři dny později se národní tým utká v přípravné utkání se Severním Irskem. Na nejbližším srazu se bude hlásit i čtveřice stálic, jež zastupuje agentura ISM.

V nominaci kouče Jaroslava Šilhavého je hned osm slávistů, mezi ně patří i záložníci Tomáš Souček (22 zápasů/3 góly) s Lukášem Masopustem (7/1), kteří se výraznou měrou podíleli na předchozí výhře reprezentace 3:0 v Černé Hoře. První z nich skóre v úvodu druhého poločasu otevřel, druhý o pár minut později přidal uklidňující druhou trefu.

Stejně jako v září přijedou i na nadcházející reprezentační sraz také plzeňský křídelník Jan Kopic (16/3) s útočníkem Patrikem Schickem (20/9), autorem jediného českého gólu při porážce v Kosovu. Aktuálně nejlepší reprezentační střelec sice kvůli pohmožděnému kotníku ještě neodehrál ve svém novém působišti Lipsku ani minutu, nicméně na zápasy národního týmu by měl dorazit stoprocentně připravený. „Doufám, že jeho výkony to neohrozí. Vždy jsme s ním byli spokojení. Minule dal gól, i když ho trápily zdravotní problémy. Pokaždé se chce ukázat,“ uvedl na adresu Schicka trenér Šilhavý.

Český tým nastoupí ke kvalifikačnímu duelu s Anglií v pátek 11. října od 20:45 hodin na stadionu Slavie v Edenu. Přípravné utkání se Severním Irskem je na programu v pondělí 14. října od 19 hodin na pražské Letné.