NEWS

zpět na všechny zprávy

Adam Hložek zajistil jednadvacítce alespoň remízu

Sedmnáctiletý talent patřil v prvním ze říjnových duelů reprezentace do 21 let v kvalifikaci o postup na Euro proti Řecku k ústředním postavám. V prvním poločase své šance ještě nevyužil, tu po změně stran už ano. Čtvrt hodiny před koncem srovnal na konečných 1:1.

Benjamínek týmu nastoupil v základní sestavě na pozici podhrotového hráče a dával o sobě vědět. Už po pár minutách se dostal se k zakončení v nadějné pozici, jeho prudkou střelu ale obránci zblokovali na roh. Ještě blíže ke gólu byl po hlavičce, kterou skvělým zákrokem zlikvidoval řecký gólman.

Hložek dělal obraně soupeře starosti i po změně stran a v 76. minutě se konečně prosadil i gólově. Na přední tyči si naskočil na centr z rohového kopu a hlavou prodloužil míč do sítě. „Byla to nacvičená situace. Michal Sadílek to perfektně rozehrál a jsem rád, že se mi podařilo dotlačit míč do branky. Je ale škoda, že jsme nevyužili další šance, které jsme během zápasu měli. Jen já sám jsem měl minimálně dvě,“ řekl Hložek ke své premiérové trefě za jednadvacítku, jež nakonec vedla k remíze 1:1.

Se ziskem bodu svěřenci kouče Karla Krejčího spokojeni být nemohli, zvlášť proto, že Řekové hráli od 24. minuty po vyloučení v deseti. „První poločas nebyl ideální, dali jsme si v podstatě sami gól, když jsme jim darovali penaltu. Ve druhé půli jsme si vytvořili tlak a soupeře jsme k ničemu nepustili, ale Řekové dobře bránili a my jsme někdy hráli až moc zdlouhavě a nedokázali jsme jejich obranu odemknout. Chyběly nám náběhy za obranu. I když jsme měli nakonec docela dost šancí na to, abychom vyhráli, tak to nebylo od nás ideální,“ dodala při hodnocení opora pražské Sparty.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA