NEWS

zpět na všechny zprávy

Penalta? Na tlak už jsem zvyklý, poznamenal dvougólový Souček

Tomáš Souček se stal klíčovou postavou Slavie v duelu 13. ligového kola proti Příbrami (3:1). S kapitánskou páskou na ruce nejprve po hodině hry z penalty srovnal a o deset minut později svou druhou trefou výhru lídra tabulky završil.

Reprezentační záložník v pro sešívané až nečekaně náročném souboji znovu ukázal pevné nervy. Míč si na penaltový puntík postavil za nepříznivého stavu. Kdyby selhal, zápas mohl dopadnout úplně jinak. Král ligových trávníků za minulou sezonu ale tíhu okamžiku unesl.

„Věděl jsem, že tlak stoupal, ale pořád jsme prohrávali 0:1. Kdybych ji nedal, tlak zase mohl jít nahoru, na hlavu by to bylo hodně složité. Ale co jsem kopal penalty, ještě jsem ji nekopal za stavu 2:0 nebo 3:0, takže jsem na to jakžtakž zvyklý,“ zdůraznil Souček, podle kterého vyrovnání sešívané nakoplo.

„Přesně tohle jsme potřebovali. Kdybychom dali gól v desáté minutě, věřím, že takhle budeme hrát celý zápas. Hned po gólu přišla další šance a další přibývaly. Jsme rádi, že máme tři body,“ poznamenal jeden z tahounů Slavie, jenž přidal druhý gól hlavou po přesném centru střídajícího útočníka Stanislava Tecla.

Oba borce, které zastupuje agentura ISM, čeká ve středu velký fotbalový svátek, kdy budou doma v Edenu hájit slávistické barvy v dalším utkání skupiny Ligy mistrů proti slavné Barceloně. „Těšíme se hodně, ale říkali jsme si, že se na to nemůžeme tolik soustředit. Šetřili jsme se na Příbram, nebylo to nic lehkého, žádný zápas není lehký. Teď si můžeme užívat, že jsme to zvládli bodově. Posledních třicet minut bylo skvělých. Uvidíme, jak si s Barcelonou zaběháme,“ vyhlíží očekávaný příjezd Messiho a spol. Souček.

„Hodně se řešilo, jak to zvládneme s Dortmundem. Kromě výsledku jsme to zvládli obstojně. Uvidíme, co bude s Barcelonou a jakou zvolíme taktiku. Věřím, že se na ně připravíme dobře a že s nimi odehrajeme dobrý zápas,“ doufá.

Výkony v Lize mistrů dodávají sešívaným notnou dávku sebevědomí i do bojů v lize. „Po Dortmundu jsme hráli dobrý zápas v Jablonci. Teď to bylo trošku ovlivněné reprezentační pauzou. Každý se vrátil v jiném stavu. Občas se to rozbije. což bylo vidět první poločas. Jsem rád, že budeme hlavou správně nastavení, máme tři body. Budeme se moci soustředit na Barcelonu,“ uzavřel obletovaný středopolař, který si vylepšil své letošní ligové statistiky na 11 startů, pět branek a jednu asistenci.

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA