NEWS

zpět na všechny zprávy

Hloušek po premiérové trefě v dresu Plzně: Mám hlavně radost z výhry

Po více než osmi letech se Adam Hloušek zapsal mezi střelce v české lize. V úvodním kole druhé poloviny základní části FORTUNA:LIGY přispěl k výhře plzeňské Viktorie 4:1 nad libereckým Slovanem.

Třicetiletý univerzál nastoupil tentokrát na pozici levého křídelníka a jeho přítomnost na hřišti byla znát. Už v první půli připravil svými centry šance pro Řezníka s Hejdou, ani jeden z nich ale nedokázal zamířit přesně. Třetí asistenci v sezoně si ale nakonec přeci jen připsal. V 52. minutě se probil do šestnáctky soupeře a vyzval ke skórování Krmenčíka – 3:1.

V úplném závěru se Hloušek proměnil ve střelce, když úspěšnou dorážkou přidal čtvrtý a poslední gól domácích Západočechů. Pro hráče s osmdesátkou startů v německé bundeslize šlo o premiérový soutěžní zásah v dresu Plzně od svého letního příchodu z Legie Varašava.

„Mám hlavně radost, že jsme konečně vyhráli. Poztráceli jsme v minulých kolech dost bodů, takže jsem nejradši za tři body, ale určitě potěší každý gól,“ řekl skromně pro klubový web. „Ohromně důležitá byla branka na 2:1 před přestávkou, že jsme se mohli uklidnit a jít do druhého poločasu jinak nastavení. Měli jsme tam ovšem také pasáže, kdy jsme Liberec pouštěli do šancí, to je kaňka,“ uvědomuje si Hloušek.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)

-> PROFIL ADAMA HLOUŠKA