NEWS

zpět na všechny zprávy

Reprezentanti v kvalifikaci: Schick nejlepším střelcem, Souček nechyběl ani minutu

Patrik Schick, Tomáš Souček, Lukáš Masopust a Jan Kopic. To jsou jména hráčů ze stáje agentury ISM, kteří pomohli národnímu týmu k sedmému postupu na mistrovství Evropy v řadě. Jak si v bojích o EURO 2020 vedli?

Patrik Schick

Nejlepší český střelec v kvalifikaci, do černého zamířil v šesti odehraných duelech celkově čtyřikrát. Prvními dvěma trefami stál u obratu v domácím souboji s Bulharskem (2:1) a českému týmu přiřkl po vysoké porážce v Anglii první body do tabulky. O pár dní později završil z penalty výhru 3:0 nad Černou Horou a svým čtvrtým gólem otevřel skóre utkání v Kosovu, kde ale národní tým nakonec prohrál 1:2. Závěrečné dva zápasy musel forvard Lipska kvůli zranění vynechat.

Tomáš Souček

Pouze dva hráči odehráli v dresu české reprezentace v kvalifikaci o postup na EURO 2020 plný počet minut. Jedním z nich je čtyřiadvacetiletý středopolař, bez kterého si trenér Jaroslav Šilhavý už nedokáže složení záložní řady představit. Nejzářivější hvězda pražské Slavie si kromě plné porce minut připsala v boji o postup na evropský šampionát také jednu důležitou trefu. V Černé Hoře zlomil po změně stran nerozhodný stav a nasměroval český tým na cestě za tříbodovým ziskem.

Lukáš Masopust

Další ze slávistů, které se vypracoval mezi opory nejen v sešívaném, ale i reprezentačním dresu. Šestadvacetiletý křídelník se rovněž u kouče Šilhavého těšil v kvalifikaci značné důvěře, nastoupil do všech osmi odehraných zápasů ve skupině, z toho šestkrát v základní sestavě od první minuty. Byl i u cenného sklapu Angličanů v Edenu. Také nositel slavného fotbalového jména se zapsal jednou do listiny střelců – v Černé Hoře (3:0) zvyšoval po úvodní Součkově trefě na 2:0.

Jan Kopic

Ofenzivní tahoun plzeňské Viktorie toho odehrál ze zmiňovaného kvarteta v kvalifikaci nejméně. Naskočil do čtyř zápasů, pokaždé z lavičky náhradníků. Doma proti Bulharsku (2:1) pomohl v závěrečných 25 minutách udržet těsný náskok, proti Černé Hoře (3:0) šel do hry už ve 39. minutě, šanci dostal i v odvetě na půdě stejného soupeře (3:0) a na závěrečné minuty naskočil i do vítězného souboje s Anglií (2:1). Na poslední dvojzápas kvalifikace nebyl kvůli zranění nominován.