NEWS

zpět na všechny zprávy

Daniel Šmiga podzimním králem střelců dorostenecké ligy

Patnáctiletému útočníkovi ostravského Baníku se první polovina letošní soutěžní sezony povedla na jedničku. V 15 odehraných zápasech celostátní ligy mladšího dorostu nasázel úctyhodných 24 gólů, díky kterým suverénně kraluje tabulce střelců.

První krok k prvenství mezi kanonýry udělal hned ve 2. kole, kdy třemi góly přispěl k drtivé výhře Baníku 10:0 na půdě Mladé Boleslavi. Šlo o první ze tří podzimních hattricků v podání talentovaného forvarda. Třemi góly sám rozhodl o tříbodovém zisku svého týmu na hřišti brněnské Zbrojovky (3:0) a stejný počet přesných zásahů si připsal také v Příbrami (6:0).

Dva podzimní zápasy ovšem vyšly členovi české reprezentačního výběru do 16 let ještě o něco lépe. V duelu 3. kola zatížil konto soupeřů z plzeňské Viktorie (6:2) hned čtyřmi brankami, což zopakoval ještě o měsíc později v souboji s pražským Meteorem, kdy se při výhře 4:1 postaral o všechny trefy Baníku.

Šmiga potřeboval během podzimní části sezony na gól v průměru jen něco málo přes 46 minut, jeho 24 branek mu s přehledem zajišťuje první míso v tabulce střelců celé soutěže. Navíc má lví podíl ma tom, že mladší dorost Slezanů, v němž patří kapitánská páska obránci Ondřeji Kukučkovi, přezimuje na třetí příčce tabulky s pouhou dvoubodovou ztrátou na vedocí Sigmu Olomouc.

(zdroj foto: fcb.cz)