NEWS

zpět na všechny zprávy

Mladíci v reprezentaci: Gól pro Toulu, Gabrielové nastoupili bok po boku

V předchozích dnech měly kromě áčka a jednadvacítky na programu své poslední zápasy v letošním roce i výběry do 16 let až po dvacítku. V akci se jako tradičně ukázalo několik hráčů spadajících pod křídla agentury ISM. Podívejte se, jak se jim v dresu se lvíčkem na prsou dařilo.

U19

Devatenáctka pod vedením kouče Luboše Kozla odehrála dva přípravné duely v Nizozemsku s domácím výběrem (3:3) a Mexikem (2:1), které byly speciální zejména pro dvojčata Adama a Šimona Gabrielovi. Ti poprvé nastoupili na reprezentační úrovni bok po boku. V prvním duelu šli společně na hřiště v 60. minutě, proti Mexiku nastoupili v základní sestavě bok po boku v obranné čtveřici. Tým vedl v obou případech s kapitánskou páskou stoper Tomáš Vlček a dva starty si připsali i obránce Daniel Kosek se záložníkem Adamem Karabcem (oba jednou nastoupili v základu a poté šli do hry jako střídající hráči).

U18

Výběr do osmnácti let (na foto dole) zakončil letošní kalendářní rok trojicí zápasů na Pinatar Cupu ve španělské Murcii a do všech zasáhli stoper David Štětka, záložník Adam Ritter a forvard Adam Toula. V úvodním klání s Norskem (2:2) odehrál každý z nich jeden celý poločas, proti stejně starým Belgičanům nastoupili v základu slávisté Štětka s Toulou, který se svou druhou trefu v dres osmnáctky podílel na konečné remíze 3:3. Ritter odehrál poslední čtvrt hodinu, zato v závěrečné konfrontaci s Anglií (0:1) odehrál celý první poločas, Štětka s Toulou šli do hry v průběhu druhé půle.

U17

Dva mladíci z rodiny ISM se představili také ve dvou duelech sedmnáctky v Anglii, kde tým kouče Radka Bejbla poměřil síly se silnými soupeři. Porážku 1:3 s Dánskem neodvrátili ani Christopher Kabongo, jenž nastoupil pozici podhrotového záložníka, s útočníkem Matyášem Molitoriszem, který hrál rovněž od první minuty. Sparťan Kabongo následně naskočil na závěrečné minuty i do duelu s domácími Angličany (0:2).

U16

Výběr do šestnácti let si na listopadový termín domluvila dva přípravné duely v Německu. V tom prvním se mužstvu kouče Petra Havlíčka podařilo domácí mladíky zaskočit, na výhře 1:0 se podílelo i trio Ondřej Kukučka, Adam Zapletal a Daniel Šmiga. První z nich musel kvůli zranění už ve 14. minutě vystřídat, Šmiga šel do hry po hodině hry. Útočník ostravského Baníku odehrál plnou porci 90 minut v odvetě, kterou ovládli Němci 3:0.

(zdroj foto: fotbal.cz)