NEWS

zpět na všechny zprávy

Gól a dvě asistence. Možná můj nejlepší zápas ve Slavii, připustil Masopust

První polovinu letošní sezony zakončil ve velkém stylu. Slávistický záložník Lukáš Masopust se na výhře ligového lídra 4:1 nad Českými Budějovicemi v závěrečném podzimní kole podílel gólem a dvěma asistencemi.

„Tři kanadské body jsem v jednom utkání ještě neměl. První poločas byl fakt super, hráli jsme hodně dobře. Pomohli nám fanoušci, vyšlo nám vše. Z osobního hlediska šlo možná o můj nelepší zápas ve Slavii,“ nechal se šestadvacetiletý křídelník slyšet v rozhovoru pro klubový web.

Všechny tři body si do statistik zapsal už v úvodní půlhodině. Nejprve ve 13. minutě posadil míč na hlavu kapitána Škody, o chvíli později připravil palebnou pozici pro Coufala a ve 28. minutě se sám potřetí v tomto ligovém ročníku zapsal do střelecké listiny.

„Zase jsem to netrefil úplně ideálně, ale měl jsem trochu více štěstí. V hlavě jsem to ale vůbec neměl. Chtěl jsem to zakončit podobně jako proti Interu, opět mi to nesedlo, ale naštěstí to byl gól. Nakonec se to pomalu došouralo za čáru,“ těšilo střelce. Sudí sice původně signalizoval ofsajd, po zhlédnutí videa ale trefu přeci jen uznal. „Myslel jsem si, že jsem si to pohlídal, což se nakonec také potvrdilo. Ale jak to zvedl, tak jsem se bál, že pokud bude ofsajd, tak mě trenér o poločase v kabině rozkouše.“

Reprezentační záložník, který naskočil do všech zápasů sešívaných ve skupině Ligy mistrů, tak výrazně přispěl k vítěznému loučení slávistů s kalendářním rokem 2019. „Chtěli jsme se co nejlépe rozloučit s povedeným rokem. Musíme ale vyhrávat každý zápas. Máme sice v lize náskok šestnácti bodů, ale rozhodnuto není. Ještě pořád nás čeká patnáct duelů, je to pořád velké číslo. Musíme jít na jaře od zápasu k zápasu,“ uvědomuje si.

Nyní už ale vyhlíží zaslouženou přestávku. „Pauza určitě potěší, v létě navíc byla přestávka krátká, takže teď každý volno uvítá,“ dodal Lukáš Masopust.

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA