NEWS

zpět na všechny zprávy

Na soustředění bych se rád zapojil do přípravy s týmem, hlásí Václav Kadlec

Na jednu stranu bude na rok 2019 vzpomínat do konce života, po fotbalové stránce byl ale jeden z nejhorších v jeho úspěšné kariéře. Sparťanskému útočníkovi Václavu Kadlecovi se v září narodila dcerka, kvůli zranění se ale prakticky nedostal na hřiště. Nejen o svém aktuálním stavu a vyhlídkách mluvil v rozhovoru pro klubový podcast.

Za problémy sedmadvacetiletého forvarda stojí velké problémy s levým kolenem, které si poranil v květnu 2018. Od té doby odehrál všehovšudy pouhých 27 ligových minut. Na startu letní přípravy na novou sezonu to vypadalo nadějně, jenže koleno nápor nevydrželo a na řadu přišla již třetí operace.

Jaký je tedy jeho aktuální stav? „Je těžké říct nějaký termín, ale mám takový deadline, že když půjde všechno dobře – a zatím naštěstí jde – tak bych se chtěl na soustředění ve Španělsku zapojit do přípravy s týmem. Bude záležet, jestli na část, nebo na celý trénink. Po svých zraněních už úplně neřeším, jestli se vrátím v lednu, nebo na konci února. Hlavně, když k tomu dojde, nemohu nic uspěchat. Moc šancí už nebude,“ uvědomuje si šestnáctinásobný reprezentant.

V minulosti se nechal slyšet, že jako zraněný špatně snáší sledování zápasů Sparty na dálku v televizi či z tribuny. Podle samotného hráče se to změnilo, ovšem nikoli tím, že se blíží jeho návrat. „Jsem už víc v klidu, je to sice klišé, ale změnilo se to s narozením dcerky. Člověk na to kouká jinak a tolik se nenervuje. Nicméně tím, že jde všechno podle plánu a je tam naděje, tak je to příjemnější. Na zápasy už koukám a zvládám to v pohodě,“ prozradil útočník se zkušenostmi z německé bundesligy.

V rozhovoru dostal také otázku na Adama Hložka, hvězdičku, která má v sedmnácti letech pevné místo v základní sestavě letenského celku. „Má to lehčí v tom, že má kolem sebe hodně mladých kluků, kteří ho vzali. Funguje úplně normálně. Má to ale samozřejmě podloženo výbornými výkony, celý tým ho bere jako platného hráče,“ uvedl nad adresu velké naděje celého českého fotbalu Kadlec.

Nakonec autor 50 ligových gólů dostal prostor na bilancování právě končícího roku 2019. „Už dva roky si říkám, že ten následující horší být nemůže. Už rok 2018 jsem víceméně celý promarodil, ani z osobního hlediska to nebylo ono. A rok 2019? Jsem sice pořád zraněný, ale naučil jsem se s tím lépe pracovat. Z osobního hlediska byl ale výborný,“ narážel na zářijové narození dcery Viktorky.

Celý podcast s Václavem Kadlecem si můžete poslechnout zde.

(zdroj foto: sparta.cz)

-> PROFIL VÁCLAVA KADLECE