NEWS

zpět na všechny zprávy

Adamové Hložek s Karabcem ovládli ankety o nejlepší české dorostence

Nejlepším starším dorostencem za uplynulý rok 2019 byl na tradičním galavečeru Grassroots podle předpokladů vyhlášen Adam Hložek. Mladším dorostencům pak kraloval jeho spoluhráč ze Sparty Adam Karabec.

Sedmnáctiletý Adam Hložek stál na podiu už loni, když triumfoval v kategorii mladších dorostenců. Tentokrát podle předpokladů opanoval hlavní kategorii. Už na jaře se zabydlel v sestavě Sparty a postupně se zařadil mezi opory týmu, to samé platí i o reprezentačním výběru do 21 let.

„Jsem hrozně spokojený, i když vím, že to ocenění není jen o mně. Podílel se na tom celý tým. Byl to zatím asi můj nejlepší rok. Když jsem tu stál minule, říkal jsem, že můj cíl bude se zabydlet v sestavě áčka. A to se mi povedlo, takže jsem na maximum spokojený. Myslím, že jsem se posunul v práci s míčem. Když jsem tu stál minule, ani jsem nevěděl, jaké je tempo v áčku,“ nechal se slyšet při přebírání trofeje.

A jaké jsou cíle nejlepšího dorostence do nového roku? „Se Spartou budeme chtít vyhrát domácí pohár a v lize skončit do druhého místa, abychom si zahráli kvalifikaci Ligy mistrů. Z osobního hlediska asi dát více gólů,“ přeje si mladík, který se v minulém roce zapsal do historie jako nejmladší střelec letenského celku ve FORTUNA:LIZE i Evropské lize.

Karabec chce jít v Hložkových stopách

Mezi velké talenty patří i Adam Karabec, nejlepší mladší dorostenec za rok 2019. Čím si toto ocenění vysloužil? Zazářil na prestižních mezinárodních turnajích All Stars Cup a CEE Cup, na druhém z nich dovedl šestnáctiletý záložník sparťanskou devatenáctkou až do finále a byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Obstál i v prvních zápasech v dospělém fotbale v dresu třetiligové letenské rezervy a rychle se zařadil mezi opory reprezentační devatenáctky, když zasáhl i do všech tří utkání základní fáze kvalifikace o postup na ME 2020.

„Chodili jsme s Adamem (Hložkem) od šesté třídy na stejnou základní školu, i na střední jsme spolu nastoupili. Pro mě je to vzor a mám motivaci ho dohnat. Je za tím strašně moc práce, co udělal. Ale ukazuje se, že se to dá i v takhle mladém věku, i když je to strašně těžké,“ uvedl Karabec, který naskočí do zimní přípravy s A-týmem. „Začátek roku se povedl skvěle. Doufám, že to takhle bude pokračovat dál. Zítra nastupuji do přípravy, tak jsem zvědavý, jak se to povede a jestli se tam uchytím,“ věří Adam Karabec.