NEWS

zpět na všechny zprávy

Hostování v Bohemce mi přišlo jako ideální možnost, má jasno Pulkrab

Dvaadvacetiletý sparťanský útočník Matěj Pulkrab míří z Letné na další hostování. Bývalý mládežnický reprezentant posílil kádr jiného pražského celku Bohemians 1905, kde bude působit do konce sezony.

Letenský odchovanec toho v uplynulém roce moc neodehrál. Od březnového zranění a následné nevyhnutelné operaci achilovky naskočil ve zbývajících měsících do jediného soutěžního zápasu, když koncem října odehrál 59 minut za sparťanské béčko v třetiligovém derby rezerv proti Slavii. Gólem pomohl k výhře svého týmu 2:1.

Zimní přípravu sice zahájil se sparťanským A-týmem, nicméně po jejím začátku vytušil, že by bojoval jen o místo mezi náhradníky. „Věděl jsem, jaká je moje pozice ve Spartě, řešil jsem jí s manažerem i Tomášem Rosickým (sportovní ředitel Sparty). Hostování v Bohemce mi přišlo jako ideální možnost a sám jsem celou věc inicioval, aby se to dotáhlo co nejdřív. Je pro mě jednoznačně lepší hrát ligu na Bohemce než za béčko Sparty třetí ligu,“ nepochybuje vyhlášený bojovník.

Pro své třetí ligové angažmá si žádné konkrétní cíle co do počtu nastřílených gólů nedává. „Podobnou váhu jako góly pro mě mají i asistence nebo vybojované souboje, chci hlavně, aby z toho profitoval celý tým,“ řekl také autor 21 ligových branek v prvním rozhovoru pro klubovou televizi.

-> PROFIL MATĚJE PULKRABA