NEWS

zpět na všechny zprávy

Kromě Žiláka s Keplem se s plzeňským béčkem připravuje i Kodýdek

Kromě A-týmů se na druhou polovinu sezony poctivě připravují také třetiligové rezervy celků z nejvyšší soutěže. Výjimkou není ani béčko plzeňské Viktorie, na jejímž prvním tréninku v rámci zimní přípravy se hlásil i Matyáš Kodýdek.

Osmnáctiletý záložník je jedním ze čtyř hráčů, které si trenéři v čele s plzeňskou ikonou Pavlem Horváthem vytáhli z týmu staršího dorostu U19. Pro mládežnického reprezentanta půjde o první výraznější kroky směrem k adaptaci na dospělý fotbal.

Na soupisce pro zimní přípravu nechybí ani stejně starý obránce Karel Žilák, jenž se k B-týmu připojil už loni v létě a během podzimní části sezony si v ČFL připsal devět startů. Po předčasně ukončeném hostování v Pardubicích se s rezervou Viktorie připravuje i devatenáctiletý útočník Tomáš Kepl.

„Keplíka známe. Kluky z dorostu jsem vídal i během podzimní části, absolvovali s námi nějaké tréninky. Na určitých postech jsme se tedy rozhodli, že by se tito hráči mohli posunout a uvidíme, jak se jim bude dařit, každý ten přechod zvládá jinak,“ uvedl pro klubový web na adresu Kepla i Kodýdka kouč plzeňského B-týmu Pavel Horváth.

Ten už pro změnu nemá v týmu Šimona Gabriela. Talentovaný stoper naskočil do přípravy s plzeňským „áčkem“.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)