NEWS

zpět na všechny zprávy

Top 50 českých talentů: Karabec na 5. místě, Hložek vítězem ankety

Deník Sport i začátkem tohoto roku sestavil již tradiční žebříček padesáti největších českých fotbalových nadějí s ročníkem narození 2000 a mladší. Ve výběru, na němž se podíleli i trenéři mládežnických reprezentací a klubů hrajících dorosteneckou ligu, najdete hned devět mladíků, které zastupuje agentura ISM. Sparťan Adam Hložkem dokonce celou anketu ovládl.

47. místo: Adam Toula (17 let, útočník, Slavia Praha)
Komentář Sportu: Typologicky připomíná Milana Škodu a stejně jako slávistická legenda už vstřelil nezapomenutelný gól, kterým loni v listopadu rozhodl v UEFA Youth League o cenné výhře 3:2 na hřišti favorizované Barcelony.

40. místo: Michal Ševčík (17 let, záložník, Zbrojovka Brno)
Komentář Sportu: První smlouvu ve Zbrojovce podepsal už v šestnácti, což majitel klubu kvitoval. „Pro český fotbal jako celek je prospěšnější, pokud špičkoví hráči v mladém věku zůstávají u nás,“ uvedl Václav Bartoněk.

38. místo: Tomáš Vincour (19 let, obránce, Slavia)
Komentář Sportu: Živoucí důkaz toho, že Slavia sbírá talenty po celé republice – Tomáše Vincoura přetáhla coby patnáctiletého ze Slovácka. Urostlý stoper hrál na podzim tři soutěže: UEFA Youth League, ČFL a dorosteneckou ligu.

35. místo: Daniel Kosek (18 let, obránce, Slavia Praha)
Komentář Sportu: Důrazný levý obránce nastoupil za áčko Slavie od první minuty v poháru proti Vyšehradu (8:0) a společně s dalšími čtyřmi spoluhráči z B-týmu odjel i na kondiční soustředění do španělské Marbelly.

32. místo: Karel Žilák (18 let, obránce, Viktoria Plzeň)
Komentář Sportu: Předloni patřil k oporám Viktorie v UEFA Youth League, teď už si šikovný levý bek zvyká na dospělý fotbal v ČFL. S Jiřím Žilákem, nyní trenérem reprezentační dvacítky, ho pojí jen příjmení, nic víc.

23. místo: Patrik Slaměna (19 let, záložník, Prostějov)
Komentář Sportu: Poté, co Zlín spadl na podzim do boje o záchranu, odešel subtilní záložník na hostování do Prostějova, kde v devíti startech stihl jeden gól a dvě asistence. „Druhá liga mu pomůže,“ věří boss Zdeněk Grygera.

13. místo: David Zima (19 let, obránce, Sigma Olomouc)
Komentář Sportu: Byť je na prvoligové scéně úplným nováčkem, Slavia už za něj nabídla 12 milionů korun. Vedení Sigmy se však zatím nechytlo. „Na Slavii bych si troufl,“ přiznal potomek bývalého extraligového hokejisty.

5. místo: Adam Karabec (16 let, záložník, Sparta Praha)
Komentář Sportu: Jako by pronásledoval Adama Hložka, s kterým ho kromě stejného jména pojí i nevšední nadání. „Kdyby šel stejnou cestou, nezlobili bychom se,“ přiznal s úsměvem sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

1. místo: Adam Hložek (17 let, záložník, Sparta Praha)
Komentář Sport: Za rok 2018 skončil druhý, tentokrát už anketu deníku Sport TOP 50 teenagerů absolutně opanoval. Z jedenadvaceti hlasujících ho hned osmnáct umístilo na první místo, zbylí tři na druhé. Po roce, v němž se Adam Hložek prosadil ve FORTUNA:LIZE, logická a oprávněná dominance.