NEWS

zpět na všechny zprávy

Dva přesné zásahy. Jan Kovařík řídil druhý triumf Viktorie ve Španělsku

Po nejtěsnější možné výhře nad japonským Shonanem Bellmare zvládli plzeňští viktoriáni na soustředění ve Španělsku i druhý herní test, když přehráli 3:0 CSKA Sofia. O první dvě branky Západočechů se postaral Jan Kovařík.

Jednatřicetiletý hráč nastoupil v základní sestavě na pozici levého křídelníka, poprvé se do střelecké listiny zapsal pár minut před koncem prvního poločasu. Pohotově usměrnil do sítě střílený centr Adama Hlouška a poslal Plzeň do vedení. Ze druhého poločasu uběhly jen tři minuty a pětinásobný český ligový mistr skóroval podruhé, když využil chyby sofijské obrany a sám před gólmanem zachoval chladnou hlavu.

„Zápas byl docela dobrý, ale vždy tam může být všechno lepší. Hlavně jsme rádi, že jsme vyhráli, určitě to přidá sebevědomí do tréninků i do zápasů. Dobře jsme kombinovali vzadu, vyjížděli z presinku soupeře a byli jsme silní na míči,“ řekl k vítěznému duelu sám Kovařík.

Kromě něj a Hlouška, jenž nastoupil na levém kraji obrany, do utkání zasáhl i osmnáctiletý stoper Šimon Gabriel, který se na hrací plochu dostal v 77. minutě.