NEWS

zpět na všechny zprávy

Ve Slavii se popasuji s nejlepšími. To je největší výzva, říká David Zima

V lize zatím odehrál jen 156 minut, i tak se dočkal velkého přestupu. Devatenáctiletý stoper David Zima opouští olomouckou Sigmu a jeho kariéra bude pokračovat v pražské Slavii. Mládežnický reprezentant se k týmu úřadujícího českého mistra připojil na soustředění v Portugalsku.

„Jsem rád, že už to mám za sebou, protože se to trochu táhlo. Jsem rád, že mě Olomouc pustila a že se můžu připravovat se Slavií. Těším se na to, je to zase oproti Sigmě něco jiného, větší kvalita, ale na druhou stranu i větší zodpovědnost. Největší výzva je popasovat s konkurencí nejlepších hráčů v Česku. Hodně mi záleželo také na kolektivu,“ pronesl v rozhovoru pro web Slavie talentovaný obránce, který bude v Edenu působit na hostování do konce sezony s následnou opcí.

Vytáhlý mladík si nikterak nepřipouštěl, že o jeho služby stojí aktuálně nejlepší tuzemský klub. „O zájmu Slavie jsem se dozvěděl koncem podzimu. V té době jsem byl zraněný, tudíž moje reakce byla spíše neutrální. Soustředil jsem se hlavně na to, abych se dostal zpět do formy. V tu chvíli to šlo stranou,“ přiznal.

Na novou výzvu je ale připraven. „Určitě se budu chtít porvat o místo v základní sestavě, nechám to ale na trenérovi. Už jsem s ním seděl, co jsme si říkali, ale zůstane jen mezi námi,“ zdůraznil stoper, jenž na podzim naskočil v dresu Sigmy do svých prvních dvou utkání v nejvyšší soutěži.

S takovou bilancí mnoho hráčů do Slavie nepřestupuje, v olomoucké kabině se prý tento fakt nestal terčem narážek. „Většina hráčů v olomoucké kabině jsou mladí kluci, kolem ročníku 1993. Je jim 26 let. Nejsou to mazáci, ale samozřejmě už mají v lize něco odkopáno. V Olomouci jsem byl v tomhle směru spokojen, kabina byla suprová,“ dodal David Zima, který bude ve Slavii nosit dres s číslem 6.

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL DAVIDA ZIMY