NEWS

zpět na všechny zprávy

Nechápu, jak Dostál mohl některé věci chytit. Nakonec tam spadla taková haluz, radoval se Pulkrab

Kmenový hráč Sparty Matěj Pulkrab se během léta podruhé vrátil pod Ještěd, kde stráví celou další sezónu na hostování. Dvacetiletý útočník odešel do Slovanu kvůli velké konkurenci ve Spartě, ale u kouče Trpišovského se nehlásil jako mladík do počtu, nýbrž jako adept na post hlavního střelce. Hned v úvodním kole proti silnému Zlínu to potvrdil.

Pod Ještědem to byla podívaná se vším všady. Utkání zásadně ovlivnilo vyloučení Traorého, posledních patnáct minut Ševci dokonce hráli v devíti, když se zranil Jiráček. Početní výhody nakonec využil Pulkrab v 84. minutě, když překonal jinak skvěle chytajícího gólmana Dostála, a rozhodl tak o hubené výhře 1:0.

„Byla to velká euforie, protože jsme potřebovali vyhrát. Kvůli vyloučení a pak i zranění Jiráčka jsme soupeře tlačili skoro celý zápas. Naštěstí se nám to tam podařilo dotlačit. Věřil jsem, že nám tam něco spadne, protože jsme nastřelovali tyče a ten gól byl hodně blízko. Dostál navíc předvedl několik skvělých zákroků, nechápu, jak některé věci chytil. Nakonec tam spadla taková haluz,“ uculoval se po utkání Pulkrab.

Podruhé na adrese v Liberci a hned v prvním zápase se střelecky prosadil, proto může hodnotit návrat jako ideální. „Návrat to byl dobrý. Užívám si, že můžu zase střílet góly v Liberci a doufám, že na to navážu i v dalších zápasech. Hrát proti osmi hráčům v poli bylo ale složité. Zlín se zatáhl, my je zatlačili, ale někdy vám není souzené ten gól dát. Později už bylo vidět, že toho mají hodně naběháno, takže jsem věřil, že nám to tam padne,“ dodává dvacetiletý útočník.