NEWS

zpět na všechny zprávy

Adam Hložek: Ocenění Talent roku si moc vážím

Jeho jméno figurovalo již v nemalém počtu žebříčku nejzajímavějších tváří, kterým by mohla patřit velká budoucnost. A v neděli se dočkal také ocenění Talent roku 2019 v rámci ankety Fotbalista roku.

Prestižní ocenění již 55. ročníku ankety Fotbalista roku ovládl suverénně Tomáš Souček, Hložek se pak v celkovém umístění usadil na jedenácté příčce, což je velmi dobrou vizitkou. I proto se spekuluje o možném zájmu ze zahraničíl. On sám však projevil touhu nejprve získat se Spartou některou z cenných trofejí.

„Určitě chci být dál pevnou součástí Sparty. Pokud příští rok v březnu povedeme ligu a já se budu třeba pohybovat v popředí tabulky střelců, tak to bude super. Opravdu chci se Spartou vyhrát něco velkého. A za rok bych chtěl mít v kapse také postup na EURO jednadvacítek, na čemž mi také záleží. A jestli bude ve hře seniorské EURO? Tak daleko upřímně nekoukám, záleží na mnoha okolnostech a nechám tomu volný průběh. Když se bude dařit mně i Spartě, třeba se do hledáčku trenérů nároďáku časem také dostanu,“ prohlásil Hložek v rozhovoru pro FAČR.

Po zásluze ovládl kategorii Talent roku, ve které za sebou nechal Michala Sadílka s Alexem Králem, kteří oba již působí v zahraničí a nakoukli již do reprezentačního kádru kouče Jaroslava Šilhavého. „Stačí se podívat na tu společnost kluků, kteří dostali nějaký hlas. Většinou moji parťáci z jednadvacítky, skončil jsem nahoře třeba před Alexem Králem a Míšou Sadílkem, takže všechno kluci, kteří už nakoukli do reprezentačního áčka a navíc se prosazují v zahraniční. I z toho důvodu je to pro mě vážně neskutečně ocenění. Fakt jsem strašně rád a absolutně jsem to nečekal,“ dodal sparťanský klenot, na kterého dohlíží agent Pavel Paska skrze svou společnost ISM.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA