NEWS

zpět na všechny zprávy

Hložek si váží každé rady od mazáků ve Spartě: Hltám každé jejich slovo a beru si je k srdci

Jeden z největších talentů a budoucnost českého fotbalu Adam Hložek sbírá cenné zkušenosti v barvách pražské Sparty. Postupem času se etabloval v člena základní sestavy a i zahraniční weby si všímají jeho schopností, když jej řadí do společnosti nejzajímavějších mladíků na světě. V sedmnácti letech se stále ještě rozkoukává, cení si každé rady od zkušenějších spoluhráčů a rozhodně by byl rád, kdyby se i letenskému klubu dařilo výsledkově.

„Strašně mi pomáhá, že mohu být v jednom týmu třeba s Davidem Bičíkem nebo Bořkem Dočkalem. Hltám každé jejich slovo a snažím se brát si jejich rady k srdci. Před zápasy jsem pořád nervózní, nechci zklamat, ale už to je jiné než třeba před rokem. Soupeři mi sice dávají sežrat, že jsem mladej a ať si nevyskakuju, ale to už ani moc nevnímám,“ prozradil člen reprezentační jednadvacítky v rozhovoru pro FAČR.

Sparta se v posledních letech trápí a Hložek by ji rád pomohl zpět na vrchol. I aktuální sezóna není pro letenský tým příliš příznivá, ale on věří, že může být lépe. Pomoci může i svými výkony, neboť ž nyní v sedmnácti letech patří k nejlepším akvizicím týmu, na které se spoléhá.

„Současné postavení Sparty mě mrzí. Už minulá sezóna byla hodně za očekáváním a před současnou jsme měli velké plány. Bohužel to zase nevychází, došlo k další změně trenéra. Teď se musíme všichni semknout, abychom ze zbytku sezóny vydolovali co nejvíc. Jestli se tedy bude vůbec něco dohrávat. Co se teď děje kolem nás v souvislosti s koronavirem, je hrozné,“ dodává Hložek.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA