NEWS

zpět na všechny zprávy

Krejčí svou individuální přípravu nepodceňuje: Věřím ale, že hrát fotbal během měsíce nezapomenu

Svůj přesun z druholigového Brna na Letnou zvládl na výbornou a postupně se začlenil do základní jedenáctky pražské Sparty. Mládežnický reprezentant Ladislav Krejčí má nakročeno k výborné kariéře, kterou deklaruje i v národních barvách. V současné situaci se však musí připravovat sám a čekat, zda se situace v Česku zlepší. Nejvyšší soutěž je pozastavena vinou koronaviru, ale on věří, že mu herní přestávka na aktuální formě neubere.

Za normálních okolností by se Krejčí připravoval na Letné či Strahově a o víkendech pomáhal Spartě v cestě vzhůru tabulkou tuzemské nejvyšší soutěže. Letenský tým je také v semifinále MOL Cupu, kde má dle losu změřit síly s Viktorií Plzeň. Během přerušení ligy však talentovaný záložník tráví čas doma v Rosicích u Brna s rodinou.

„Jsem rád, že mohu být doma v Rosicích u Brna s rodinou. Vůbec si nedokážu představit, jak bych to všechno zvládal sám. Možnost být s rodinou je teď zásadní. Pro legionáře ve Spartě je to nyní opravdu těžké, čekali třeba narození dětí a nemohou pomáhat. Věřím ale, že všechno zvládnou. Já jsem s mladším jedenáctiletým bráchou. Můžu mu zkontrolovat úkoly, a když už sedí moc dlouho u her, vyženu ho na zahradu,“ nechala se slyšet velká budoucnost českého fotbalu v rozhovoru pro Sport.cz.

Dle pokynů Sparty plní svůj individuální plán a připravuje se na možnost, že se tuzemská nejvyšší soutěž opět rozběhne. Jak sám ale přiznává, ideální podmínky jako na Strahově doma nemá. „Zvládnu tu vlastně jen posilovnu. Mám tady i pás, ale hlavně potřebuju ven. U Rosic máme mezi dvěma vesnicemi cestu uzavřenou pro auta, tak tam chodím běhat. Se vší ostražitostí, jak bylo nařízeno. Na obličej si dávám nákrčníky, jen oči mám venku. Jsem zvyklý, takhle běháme v zimní přípravě. Teď je naštěstí dobré počasí,“ poukazuje Krejčí na fakt, že zodpovědně plní příkazy vedení Sparty chránit své zdraví.

Zatím není známo, kdy se česká liga opět začne hrát, ale Krejčí věří, že jeho tým bude připraven. „Věřím, že fotbal během měsíce nezapomeneme. Bude to jako na začátku přípravy, během prvního týdne na obvyklý režim zase rychle najedeme,“ dodává schopný defenzivní záložník, který v národním výběru U21 zvládá plnit pokyny trenéra i na postu stopera.

-> PROFIL LADISLAVA KREJČÍHO