NEWS

zpět na všechny zprávy

Hloušek si s Legií Ligu mistrů opět nezahraje. V hledišti strhlo pozornost výborné choreo

Třetí předkolo Ligy mistrů nebylo smolné jen pro západočeskou Plzeň, ale i pro Legii Vašavu, v jejichž řadách nastupuje i český reprezentant Adam Hloušek. Polský mistr sice v odvetě před vlastními diváky vyhrál 1:0, ale díky úvodní prohře 1:3 z prestižní milionářské soutěže vypadl a musí se spokojit s bojem o Evropskou ligu.

Během zápasu se ukázali především fanoušci Legie, kteří připravili dokonalé choreo symbolizující Varšavské povstání z dob druhé světové války. Od tohoto momentu uplynulo 73 let a příznivci si událost připomněli choreem, u kterého mrazilo v zádech. Siréna odstartovala výjev, ve kterém chlapec s hlavní u hlavy drsně symbolizoval hrůzy okamžiků ze srpna roku 1944.

Na hřišti se činili i samotní hráči, ale hubené vítězství 1:0 na postup nestačilo. V sestavě se objevil i Adam Hloušek. Osmadvacetiletý legionář přišel do Legie v lednu roku 2016 ze Stuttgartu a novému majiteli se upsal na 3,5 roku. V minulé sezóně se se svými spoluhráči probojoval až do Ligy mistrů, kde ve skupinové fázi narazil na vítěze Real Madrid nebo Borussii Dortmund. Ze třetího místa pak zamířil i do jarních bojů Evropské ligy, kde byl nad jeho síly Ajax Amsterdam.