NEWS

zpět na všechny zprávy

Hložek může být alternativou i do útoku. Na svůj věk už má dost odehráno, přiznává Rosický

Jedním z nejtalentovanějších hráčů nastupující české generace je bezpochyby teprve sedmnáctiletý záložník Sparty Praha Adam Hložek, který může bez problému nastoupit i v útoku.

Hložek ve Spartě profesionálně debutoval na podzim 2018 a od té doby směřuje jeho kariéra nahoru. Po konci minulého soutěžního ročníku ho spoluhráči zvolili nejlepším hráčem sezóny a na začátku letošního roku získal prestižní ocenění pro nejlepšího staršího dorostence v zemi.

V posledním rozhovoru pro O2 TV Sport se o něm vyjadřoval i sportovní ředitel pražské Sparty Tomáš Rosický: „Na svůj věk už má dost odehráno, ale u takto mladých hráčů tam ještě výkyvy výkonnosti budou. To očekávání veřejnosti na něj bude pořád větší, ale buďmě trpěliví, nechme ho dospět.“ Adam Hložek doposud nastoupil do 37 zápasů Fortuna ligy, ve kterých skóroval šestkrát a svým spoluhráčům při gólech desetkrát asistoval. Loni v létě si připsal i jeden start v předkole Evropské ligy proti tureckému Trabzonsporu, ve kterém se mu rovněž podařilo skórovat.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA