NEWS

zpět na všechny zprávy

Tecl míří zpět na sever Čech. Rok stráví na hostování v Jablonci

Šestadvacetiletý útočník Stanislav Tecl se nedokázal prosadit ve velké konkurenci v Edenu a míří na roční hostování do Jablonce. Odchovanec Jihlavy strávil část své kariéry v Plzni a do Slavie přišel v zimě právě z Jablonce.

Trojnásobný český mistr získal dva tituly na západě Čech a ten poslední právě v sešívaném dresu v poslední ligové sezóně. Do Slavie zamířil v závěru ledna tohoto roku za 15 milionů korun. V Edenu zkoušel své štěstí už na jaře roku 2010 coby devatenáctiletý talent, ale odehrál jen 4 ligová utkání, ve kterých si připsal jeden přesný zásah.

Během tohoto jara se dočkal jedenácti ligových startů a Slavii pomohl v Mladé Boleslavi nebo na Strahově proti Brnu k zisku titulu. Letní výrazné posilování ho však odsunulo na druhou kolej a již několik týdnů se spekulovalo o jeho hostování. V zelenobílém dresu nastřílel Tecl na severu Čech jedenáct branek. K dispozici by měl být už na nejbližší ligový duel v Teplicích.

V České nejvyšší soutěži odehrál Tecl celkem 121 ligových utkání a vstřelil 40 branek. Dva starty si připsal i v českém reprezentačním dresu. V Jablonci působil od roku 2015 a severočeský tým se netajil zájmem ho získat znovu. V Edenu v úvodních čtyřech soutěžních zápasech nedostal prostor a nakonec se vedení Slavie rozhodlo ho na rok zapůjčit, neboť na trvalý přestup slyšet nechtělo. Zájem projevoval i moravský Zlín.