AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

VIDEO: Snový debut mladíka Drchala za áčko Sparty: Hattrick za deset minut!

Na první dny nového kalendářního roku sparťanský talent Václav Drchal jen tak nezapomene. Nejprve byl povolán do A-týmu, aby s ním zahájil zimní přípravu, poté podepsal se Spartou novou smlouvu a hned o den později si připsal první start za áčko. A lepší debut si snad osmnáctiletý útočník ani nemohl přát - během pouhých deseti minut nastřílel hattrick v přípravném utkání s druholigovým Táborskem.

Drchala, který se jen den před prvním zápasem Sparty v novém roce společně s patnáctiletým Adamem Hložkem upsal letenskému klubu do roku 2020, poslal kouč Andrea Stramaccioni do hry v 52. minutě za nerozhodného stavu 2:2, když nahradil zraněného Eldara Čiviče. A byl to právě nadějný střelec s číslem deset na zádech, kdo nasměroval favorita za vítězstvím.

Už po minutě na hřišti strhl vedení na stranu Sparty, když zblízka dorážel do sítě míč vyražený gólmanem soupeře. Pro Drchala to byla snadná úloha, stejně jako o čtyři minuty později. Po souboji Davida Lafaty s obráncem se míč odrazil přímo k nohám sparťanského teenagera, který vstřelil čtvrtý gól svého týmu. Svůj potenciál pak v plné parádě ukázal v 63. minutě, kdy prošel z poloviny hřiště až před brankáře Táborska, kterému navíc udělal kličku a skóroval do prázdné branky. To vše stihl za deset minut.

„Nevěděl jsem, zda vůbec nastoupím, takže je to moc příjemné, že jsem se nakonec dostal do zápasu a navíc jsem vstřelil tři góly,“ pronesl šťastný Drchal po svém prvním startu za áčko, kterému výraznou měrou pomohl k výhře 7:2.

„Určitě mě čeká nějaké zápisné. Nejen za hattrick, ale i za první start. To je ale normální,“ usmíval se člen reprezentačního výběru do devatenácti let. „Je to moc hezký začátek. Jen v tom musím pokračovat, aby nezůstalo jen u jednoho startu. Jsem opravdu moc rád, že můžu trénovat s A týmem a budu dělat vše pro to, abych se v něm udržel,“ hlásí odhodlaně Drchal.

Ukázal se hlavně při svém třetím gólu, kdy si počínal jako zkušený mazák. „Neřekl bych, že jsem to udělal jako mazák. Byla to stejná situace, jakou jsem zažíval při zápasech dorostu, tak jsem věděl, co chci udělat,“ zdůraznil nadějný forvard, který na podzim v dresu sparťanské devatenáctky nasázel ve 22 zápasech hned 26 soutěžních gólů.

A jak hodnotí výkon mladého debutanta Drchala v trenérském týmu? „Václav je náš buldoček. Je velmi silný, důrazný a rychlý. Vypadá v tréninku velmi dobře. Zatím je velmi brzy říct, zda zůstane v kádru pro jarní část, ale pokud bude pokračovat takhle, jako do teď, tak šanci má,“ prohlásil asistent trenéra Radoslav Kováč.

Na všechny góly Václava Drchala proti Táborsku se můžete podívat v sestřihu z utkání: