AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Vrátí se střelec Tecl do Slavie už v zimě? Je pro nás priorita, zní z Edenu

Ještě před několika dny to vypadalo, že v Jablonci zůstane na hostování podle původní domluvy až do konce sezony. Teď je ale ve hře možnost, že se Stanislav Tecl vrátí ze severu Čech do Slavie už v zimní přestávce. Nový kouč Pražanů Jindřich Trpišovský by měl druhého nejlepšího ligového střelce rád k dispozici už pro jarní část sezony.

„Standa Tecl je pro nás priorita. Už jsme se o tom několikrát bavili, útočníci byli čtyři a Standa chtěl být na hrotu, tak jsme respektovali dohodu, která byla s Jabloncem. Bohužel se u Murise Mešanoviče obnovilo zranění, které měl z podzimu, navíc rezonance odhalila vážnější problém, takže celou jarní část nebude. Teď je pro nás první volba Standa. Myslím si, že by se do naše fotbalu hodil, navíc už ve Slavii byl,“ nechal se slyšet Trpišovský.

Ve Slavii i při vyřazení Mešanoviče ze hry panuje velká konkurence. Na soupisce najdeme v kolonce útočníků ještě jména Milana Škody, Tomáše Necida a Micka van Burena. Právě kvůli přetlaku na jeho post zamířil Tecl před sezonou raději na hostování.

Jablonec, kde to sedmadvacetiletý forrvard dobře znal ze svého dřívějšího působení, se jevilo jako ideální a varianta. A to se také potvrdilo. Na podzim patřil mezi nejvýraznější postavy celé ligy, osm nastřílených gólů a vizitka druhého nejlepšího střelce soutěže to jen potvrzují. Jeho jméno se navíc začalo spojovat i s národním týmem.

Proto není divu, že v Jablonci ze slávistického záměru stáhnout si trojnásobného ligového mistra zrovna nejásají. „Je to situace, která nás velmi tíží. Bude na vedení obou klubů, jak se k tomu postaví. Pokud by Standa opravdu odešel, museli bychom se po někom dalším poohlédnout. Byla by to pro nás velká ztráta, protože Standa je pro nás důležitý hráč,“ má jasno jablonecký kouč Petr Rada.

V Edenu ale věří, že se s vedením severočeského celku dohodnou. „Řeší to Honza Nezmar. Samozřejmě on má roční hostování, vztahy mezi kluby jsou dobré, asi by to mělo být formou dohody. Teď ani nevím, jestli by nějaká překážka měla být. Jde spíše o dohodu klubu,“ dodal Trpišovský.