AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kanonýr Tecl se předčasně vrací do Slavie: Věřím, že se konečně prosadím

To, o čem se v posledních dnech hodně mluvilo, se stalo skutečností. Útočník Stanislav Tecl ukončil hostování v Jablonci a vrací se do Slavie. Na severu Čech měl podle původní dohody zůstat až do konce sezony, Pražané si ovšem druhého nejlepšího střelce ligy stáhli zpátky už v zimní přestávce.

Za předčasným návratem do Edenu stojí zranění Murise Mešanoviče, který bude trenérovi Jindřichu Trpišovskému chybět celé jaro. Ten chce mít na soupisce čtyři útočníky, proto vedení Slavie v čele se sportovním ředitelem Janem Nezmarem ihned zahájilo se zástupci Jablonce jednání o ukončení hostování už před jarní části sezony.

„V Jablonci je výborná parta v kabině a celkově je v klubu skvělá atmosféra. Jsem rád, že jsem pomohl týmu i několika góly. Jen je škoda, že jsme nedokázali dotáhnout některé zápasy do vítězného konce, i když jsme měli zápasy dobře rozjeté. Mrzí mě, že tady teď končím, ale na druhou stranu je pro mě výzva se ve Slavii prosadit do sestavy. Klukům i fanouškům v Jablonci přeji hodně úspěchů a hodně vítězství,“ nechal se na rozloučenou sedmadvacetiletý forvard.

Na severu Čech z předčasného Teclova odchodu zrovna nejásají. A není se co divit. V patnácti podzimních zápasech nastřílel celkem jedenáct soutěžních gólů, z toho osmkrát zamířil do černého v rámci HET ligy a je druhým nejlepším střelcem soutěže. Patřil mezi její nejvýraznější postavy a jeho jméno se dokonce začalo spojovat i ve spojitosti s národním týmem.

V pondělí už se obávaný střelec hlásil v Edenu, aby absolvoval svůj první trénink pod novým slávistickým koučem Trpišovským. „Dá se říci, že se skoro vůbec neznáme, ale v prosinci jsme spolu mluvili. Myslím, že nebude žádný problém,“ věří Tecl. „Jsem rád, že jsem zpět ve Slavii. Bavili jsme se o tom s trenérem už v prosinci. Teď se bohužel Muris zranil, což samozřejmě není nic příjemného, ale mně to sem otevřelo cestu. Samozřejmě bych se tu rád konečně prosadil rád a klukům pomohl v lize,“ dodal.

A s jakým cílem se do Slavie vrací? „Ten cíl je asi jasný, bude to druhé místo v lize a pokud možno tak prohnat Plzeň,“ hlásí dvojnásobný český reprezentant, kterému rychlý přesun lehce zkomplikoval plány se stěhováním. „Samozřejmě je to komplikace, ale na druhou stranu takový je fotbal, tam se těžko plánuje, co bude. Všechno se seběhlo ze dne na den. Takhle s tím pracuji a věřím, že to zvládneme,“ doufá Tecl.

Vedení Slavie se podařilo s jabloneckou stranou domluvit předčasné ukončení hostování ještě před odletem týmu na soustředění do Dubaje. Šikovný forvard tak na palubě letadla chybět nebude a společně se spoluhráči bude ladit herní formu na jarní část sezony v teplých krajích. Připravenost Slavie pak v přípravných zápasech otestují Zenit Petrohrad, Brondby Kodaň, čínský mistr Guangzhou Evergrande a Šachtar Doněck. „Jsou to čtyři kvalitní soupeři, ale je to teprve příprava. Hlavně abychom se všichni vrátili zdraví a připravili se na sezonu,“ dodal Tecl.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA