AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

VIDEO: Breda ukázal v generálce šikovnost, Masopust se trefil hned dvakrát

Záložníci David Breda s Lukášem Masopustem se výraznou měrou podepsali pod vydařenou generálku Jablonce na jarní část ligového ročníku. Postarali se hned o tři góly, kterými přispěli k výhře 5:0 nad třetiligovými Štěchovicemi. První poločas odchytal za severočeský celek gólman Jan Hanuš.

 

Jablonecký trenér Petr Rada nasadil do obou poločasů zcela rozdílné jedenáctky, Breda a Masopust nastoupili po změně stran. Jako první o sobě dal vědět dvaadvacetiletý Breda, kterému se vydařilo hostování v druholigovém Varnsdorfu. Ukázal, že technika mu rozhodně nechybí. Před šestnáctkou Štěchovic se šikovně zbavil protihráče a krásnou střelou zařídil třetí gól svého týmu.

V závěrečné desetiminutovce přidal osmý celek HET ligy na přírodním hřišti v Nymburku ještě další dvě trefy, o obě se postaral Masopust. Pětadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant nejprve uklidil zblízka hlavou do sítě centr Matěje Kubisty a dvě minuty před koncem nepohrdl ani vybídnutím od Bredy.

Zkušenější Masopust by v úvodním jarním ligovém duelu s Teplicemi neměl v základní jedenáctce Jablonce chybět. Na podzim patřil mezi opory týmu, s pěti asistencemi je dokonce třetím nejlepším nahrávačem celé ligy. Mladík Breda se v zimní přípravě pokusil náročného kouče Radu přesvědčit, že jeho podzimní výkony ve Varnsdorfu nebyly náhodné. Řekl si o místo v základní sestavě?