AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kouč AS Řím o Schickovi: Bude důležitým hráčem, jen potřebuje trochu času

Zdravotní problémy Patrika Schicka jsou definitivně pryč. Útočník AS Řím naskočil na závěrečné minuty do zápasu italské ligy proti nováčkovi z Beneventa.

Dvaadvacetiletý klenot českého fotbalu vynechal kvůli poranění stehenního svalu předchozí dva zápasy římského celku se Sampdorií Janov a na půdě Hellasu Verona. Teprve dva dny před nedělním duelem 24. kola italské ligy s Beneventem se znovu zapojil do plného týmového tréninku.

V základní sestavě proti nováčkovi a poslednímu týmu tabulky Schick podle očekávání chyběl, v závěru se ale dostal na hřiště alespoň na pár minut a mohl si tak připsat svůj jedenáctý start v letošním ročníku Serie A. Nejdražší posila v dosavadní historii AS byla u toho, když ve druhé minutě nastavení Defrel z penalty pečetil výhru Římanů 5:2.

Vzhledem ke slovům kouče Eusebia Di Francesca v pozápasovém rozhovoru pro klubový web se dá očekávat, že Schick bude v následujících zápasech dostávat při zápasech na hřišti postupně větší prostor. „Vrátil se zpátky do plného tréninku a dnes nastoupil poprvé po zranění. Bude důležitým hráčem, jen potřebuje trochu času,“ uvedl trenér.

V příštím kole čeká čtvrtý tým tabulky italské nejvyšší soutěže zápas na půdě Udinese.

-> PROFIL PATRIKA SCHICKA