AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Zranění střelce Graiciara? Je to pro nás malá tragédie, zní z libereckého týmu

Nový trenérský štáb libereckého Slovanu musí před startem jarní části sezony řešit nepříjemný problém v ofenzivě. Čtvrtému týmu prvoligové tabulky bude v několika zápasech chybět talentovaný útočník Martin Graiciar.

Mládežnický reprezentant se zranil zkraje února na herním kempu na Kypru, kde si po srážce se spoluhráčem na tréninku nalomil klíční kost. Diagnóza? Minimálně šest týdnů mimo hru. Takovou zprávu nechtěl v týmu nikdo slyšet.

„Byla to největší kaňka našeho soustředění, zranil se nešťastnou náhodou. Martin je pro nás důležitý hráč, takže je to taková malá tragédie. Jeho post teď na sebe budou muset vzít jiní,“ přiznal v rozhovoru pro idnes.cz hlavní trenér Slovanu David Holoubek.

Jeho slovům se nelze divit. Osmnáctiletý forvard, kterého loni v létě koupila italská Fiorentina, se na podzim prokousal do základní sestavy a severočeskému celku pomohl ke čtvrté příčce v tabulce HET ligy čtyřmi góly. Ty nastřílel v jedenácti odehraných zápasech, což je více než slušná bilance. V libereckém týmu byl lepší než Graiciar už jen pětigólový Kerbr.

Na listinu střelců se nadějný hráč zapsal také v zimní přípravě. Krátce před zraněním rozhodl na Kypru svoji trefou o cenné výhře Liberce nad silným soupeřem - úřadujícím srbským mistrem Patrizanem Bělehrad.

 -> PROFIL MARTINA GRAICIARA