AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Zimní příprava Sparty: Jak se dařilo útočníkům Kadlecovi s Drchalem?

Nejméně oblíbená část fotbalové sezony je minulostí, české týmy už opět soustředí všechnu svoji pozornost jen na ligové zápasy. Výjimkou není ani pražská Sparta, která během zimní přípravy stihla odehrát celkem šest zápasů. Podívejte se, jak si v nich vedla dvojice Václavů - Kadlec s Drchalem.

Osmnáctiletý Drchal se stal jedním z nejpříjemnějších překvapení sparťanské přípravy. To, že se jeho jméno objevilo na seznamu hráčů, kteří s áčkem zahájí zimní přípravu, bylo pro talentovaného útočníka velkou odměnou za skvělé podzimní výkony v dresu výběru do 19 let. Šestadvacet nastřílených gólů v 22 soutěžních zápasech nepotřebují další komentář.

Střeleckou formu a pohodu si mládežnický reprezentant přenesl také do přípravy. Hned v prvním zimním utkání Sparty proti druholigovému Táborsku se blýskl hattrickem během pouhých deseti minut a výraznou měrou přispěl k vysoké výhře 7:2. Lepší debut si snad ani nemohl přát.

Nevěděl jsem, zda vůbec nastoupím, takže je to moc příjemné, že jsem se nakonec dostal do zápasu a navíc jsem vstřelil tři góly. Je to moc hezký začátek. Jen v tom musím pokračovat, aby nezůstalo jen u jednoho startu. Jsem opravdu moc rád, že můžu trénovat s A-týmem a budu dělat vše pro to, abych se v něm udržel, pronesl šťastný Drchal, který o den dříve podepsal se Spartou smlouvu do roku 2020.

U jednoho startu opravdu nezůstalo. Důrazný forvard s kvalitním zakončením si řekl o šanci ještě v jediném duelu letenského celku na prvním soustředění ve Španělsku proti čínskému Tianjin Quanjian (4:1) a také v Praze proti Vltavínu (3:0). Do utkání s třetiligovým soupeřem vedl Drchal Spartu dokonce s kapitánskou páskou.

S týmem italského kouče Andrey Stramaccioniho nakonec absolvoval celou zimní přípravu, během které nasbíral spoustu zkušeností, které mu mohou pomoct při přechodu z mládežnického do dospělého fotbalu. A co víc, díky hattricku proti Táborsku byl nadějný mladík společně Davidem Lafatou druhým nejlepším sparťanským střelcem v zimní přípravě!

Václav Kadlec první část zimní přípravy musel kvůli zdravotním problémům vynechat. Co se týče přípravných utkání, trenérům se ukázal ve všech třech duelech na soustředění ve španělské Marbelle. Proti dánskému Aalborgu (2:1) a čínskému Hebei China Fortune (3:0) nastoupil v základní sestavě na pozici křídelního záložníka.

Také v duelu se Spartakem Moskva dostal šanci od první minuty, ovšem tentokrát se postavil na hrot útoku, kde se mu dařilo lépe. To potvrdil i vstřeleným gólem, kterým ovšem jen zmírnil porážku Sparty 1:2. „Za gól jsem rád, protože jsem teď v přátelácích žádný nevstřelil,“ těšilo Kadlece.

To, že se dokázal v těžké konfrontaci s úřadujícím ruským mistrem gólově prosadit, potěšilo i kouče Stramaccioniho. Bylo důležité, že dal gól. Nastoupil na hrotu, kde má trochu jiné úkoly, než když hraje na křídle. Oceňuji nejen to, že vstřelil branku, ale i způsob, jakým otevíral prostory svým spoluhráčům,“ chválil ofenzivního hráče se zkušenostmi z německé bundesligy italský stratég.