AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

První zápas a hned gól! Sparťanský talent Drchal zažil snovou ligovou premiéru

Už ve druhém jarním kole si osmnáctiletý forvard Václav Drchal odbyl ligovou premiéru v dresu pražské Sparty. A vyšla mu na jedničku. Velká naděje letenského celku nastoupila na hřišti Slovácka v základní sestavě a po 53 odehraných minutách si připsala rovnou i svoji první ligovou trefu!

Raketový vzestup mladého útočníka pokračuje. Neskutečnou podzimní gólovou potencí v dresu sparťanského staršího dorostu (22 soutěžních zápasů, 26 gólů) si zkraje nového roku vysloužil nejen novou smlouvu, ale také pozvánku do „áčka“. S týmem kouče Andrey Stramaccioniho absolvoval celou zimní přípravu a i díky hattricku do sítě Táborska během deseti minut se v kádru dokázal udržet.

Už ve druhém jarním ligovém kole si mládežnický reprezentant odbyl svoji premiéru v nejvyšší české soutěži, do duelu se Slováckem naskočil možná překvapivě od první minuty. Na hřiště šel s jasným úkolem – dát gól. Úkol splnil, na první ligovou trefu potřeboval 53 minut, když doklepával do branky střelu Nicolae Stanciua.

„Jsem rád, že jsem dostal šanci nastoupit do prvního ligového zápasu. První gól mi udělal radost, byl jsem v euforii. Trefit se hned v prvním zápase, to jsem si samozřejmě přál,“ přiznal po utkání Drchal. „Konečný výsledek mi ale radost kazí, protože bod se Slováckem je pro nás málo,“ dodal k remíze 1:1.

O tom, že nastoupí proti Slovácku v základu, se dozvěděl ve čtvrtek. „Byl jsem hodně šťastný, zároveň trochu nervózní, ale myslím, že to ze mě spadlo hned po chvíli na hřišti. Všichni nejbližší protihráči byli hodně silní, nebylo to jednoduché, ale myslím, že umím svou postavu využít jako výhodu, takže bych řekl, že problémy v soubojích jsem neměl,“ usmíval se Drchal.

„Nečekal jsem osobně, že se dostanu na hřiště takhle brzo, navíc hned od úvodní minuty poté, co jsem v áčku v podstatě pár týdnů. Ale jsem samozřejmě moc rád, že jsem šanci dostal. Srovnávat to s dorosteneckou nebo juniorskou ligou se to nedá. Je to úplně jiné, ale na to jsem byl připravený, protože jiná je i úroveň tréninků,“ dodal ještě po vydařené ligové premiéře talentovaný střelec, který si svým výkonem řekl dokonce o místo v sestavě kola.

-> PROFIL VÁCLAVA DRCHALA